Żużel ze Szwecji i Danii zostaje na następne dwa lata w Eleven Sports. Kiedy transmisje?

  • Bez kategorii
Autor: rafs

Eleven Sports przedłużyło prawa do transmisji. Chodzi o ligi żużlowe.

Rozgrywki SpeedwayLigaen z Danii i Bauhaus-Ligan ze Szwecji będą obecne na antenach Eleven Sports przez następne dwa lata.

Szwedzkie rozgrywki zostaną zainaugurowane 7 maja, a spotkania będą odbywać się przeważnie we wtorki.  Nadawca planuje transmitować po jednym meczu każdej z 14 kolejek rundy zasadniczej, która potrwa do połowy sierpnia, a następnie, do końcówki września, sześć konfrontacji fazy play-off. Liga szwedzka jest drugą najsilniejszą zaraz po polskiej PGE Ekstralidze.

Duńska liga już wystartowała. Eleven Sports pokaże po jednym spotkaniu każdej kolejki rundy zasadniczej, która zakończy się 28 sierpnia. Na wrzesień zaplanowano relacje „na żywo” z dwóch wydarzeń fazy finałowej. Mecze będą rozgrywane najczęściej w środy.

Pierwsza transmisja będzie w środę, 24 kwietnia o godzinie 19:00 w Eleven Sports 3. Będzie nią starcie Sønderjylland Elite Speedway – Esbjerg Vikings. Skomentują je Marcin Musiał i Marcin Kuźbicki. Tydzień później,  o godzinie 18:30 stacja planuje mecz GKS Liga – Sønderjylland Elite Speedway.

Żużel w Eleven Sports

Eleven Sports praktycznie od początku swojej historii w Polsce pokazuje żużel. Początkowo były to transmisje z 1. ligi żużlowej, później doszły do nich także ligi szwedzka i duńska oraz polska PGE Ekstraliga. Tę ostatnią ligę dzielą z Canal+, który udzielił sublicencji na prawa. Eleven Sports należące do Grupy Polsat Plus posiada ją do końca sezonu 2025. Nie wiadomo, czy Canal+ będzie dzieliło się prawami w nowym kontrakcie.