Lesław Żurek zwycięzcą 14. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mbog

Czternastą edycję talent show „Twoja twarz brzmi znajomo” decyzją jurorów wygrał Lesław Żurek. Aktor w finałowym odcinku wcielił się w Zbigniewa Wodeckiego.

Lesław Żurek jest aktorem znanym między innymi z seriali „Barwy szczęścia”, „Pierwsza miłość” i „Stulecie Winnych”. Grał również w filmach takich jak: „Mała Moskwa”, „1800 gramów” oraz „Zieja”. W programie „Twoja twarz brzmi znajomo” aktor wcielał się w postaci m. in. Andrzeja Rosiewicza, Thomasa Andersa i Aleksandra Żabczyńskiego. Wygrał dwa z dziewięciu odcinków talent show.

W finale Lesław Żurek zaśpiewał utwór „Chałupy Welcome to”. Aktor, za sprawą wykonania piosenki Zbigniewa Wodeckiego, wywalczył zwycięstwo w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Jaki inny występ mógłby być cudownym zwieńczeniem Twoich popisów w tym programie, jak nie taki właśnie z mrugnięciem oka, ale jednocześnie dostojny za sprawą Zbigniewa Wodeckiego. Oddałeś dzisiaj jego energię – ocenił Adam Strycharczuk.

Rodowicz, Aerosmith i Houston w finale

Drugie miejsce zajął Paweł Góral. W finałowym odcinku wykonał utwór Maryli Rodowicz „Ale to już było”. Aktor odtworzył występ artystki z Sylwestrowej Mocy Przebojów 2020/2021 i ubrany był w jej oryginalny sceniczny kostium. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Michał Meyer. W finale wcielił się w postać Bon Joviego, zaśpiewał piosenkę „You Gave Love a Bad Name”. Maja Hyży zajęła czwarte miejsce. Wykonała utwór „Run to you” Whitney Houston.

Widzowie finałowego odcinka mogli zobaczyć również wspólny występ finalistów jako Backstreet Boys. Maja Hyży jako Nick Carter, Lesław Żurek jako Kevin Richardson, Michał Meyer jako Brian Littrel i Paweł Góral jako AJ McLean wykonali kawałek „Get Down”.

Tradycyjnie pozostała czwórka uczestników wystąpiła w duetach. Jako pierwsi na scenie pojawili się Anna-Maria Sieklucka oraz Piotr Gawron-Jedlikowski. Zaśpiewali utwór „Echame la culpa” Demi Levato i Luisa Fonsi. Natomiast Tamara Arciuch i Magdalena Narożna wykonały utwór „No Limts” zespołu 2 Unlimited.

„Twoja twarz brzmi znajomo” w piątki

14. edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo” można było oglądać w piątki o godzinie 20:00. Wcześniej talent show był emitowany w soboty po 22:00. W jury zasiadali Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski i Adam Strycharczuk. Prowadzącymi byli Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Program telewizji Polsat, w którym aktorzy i piosenkarze wcielają się w gwiazdy polskiej oraz światowej muzyki. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka są pieniądze, które są przekazywane na szczytny cel. Program zadebiutował w Polsce w 2014 roku. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" powstaje na podstawie hiszpańskiego formatu "Your Face Sounds Familiar".