6 marca rusza nowy magazyn „Netfilm”. Targetem widzowie platform VOD

  • Prasa
  • Magazyny
Autor: mtom

We wtorek, 6 marca, pojawi się pierwszy numer magazynu „Netfilm”, który będzie skierowany do użytkowników platform VOD. Pierwsze wydanie pojawi się w sprzedaży we wtorek 6 marca i będzie dostępne przez 2 miesiące w cenie 6,99 zł. Redaktorem naczelnym został Artur Kosiński – naczelny „To&owo TV”, „Teleświat” oraz „TV14”

Redaktorzy nowego tytułu, dokonując selekcji, zaproponują użytkownikom usług streamingowych najciekawsze seriale i filmy dostępne w ich pakiecie. Jak tłumaczy wydawnictwo Bauer, „Netfilm” będzie tytułem premium, przeznaczonym dla wielkomiejskiej grupy odbiorców o wysokim statusie społecznym. Zapowiada również, że to jedyne pismo w Polsce skupione wyłącznie na propozycjach platform VOD.

W „Netfilmie” czytelnicy znajdą recenzje oraz opisy ponad 100 filmów i seriali z oferty Netflix, Showmax, HBO GO i Amazon Prime Video. Opisy seriali zostaną przedstawione poprzez tło geograficzne, historyczne, społeczne i naukowe, nowe sezony i odcinki, a także przez sylwetki aktorów. Jak informuje wydawca. Nie zabraknie również rekomendacji filmów i seriali z wielu gatunków dostępnych w ofercie (filmy dla dzieci, komedia, dramat, akcja, science-fiction, fantasy, horror, dokument).

Redaktorzy „Netfilmu” zwrócą też uwagę na ciekawostki dotyczące gadżetów i samochodów, które pojawiają się w produkcjach filmowych – wybrane kolumny będą poświęcone nowinkom technicznym dotyczącym sprzętu oraz akcesoriów wykorzystywanych do oglądania filmów i seriali.

Pierwsze wydanie „Netfilmu” ukaże się w nakładzie 70 tys. egzemplarzy i będzie liczył 116 stron. Wprowadzenie pisma wspierać będzie kampania w radiu, internecie oraz tytułach własnych wydawcy.