Andrzej Twarowski przeszedł z Canal+ do Viaplay

  • Internet
  • Canal+
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Komentator piłki nożnej, a w szczególności Premier League, Andrzej Twarowski dołączył do zespołu Viaplay.

Twarowski od listopada będzie współpracował z zespołem Viaplay w Polsce. Dziennikarz ma komentować przede wszystkim spotkania Premier League. O dołączeniu dziennikarza do redakcji poinformowano w środę, 2 listopada w mediach społecznościowych platformy. Twarowski odszedł z Canal+, które po sezonie 2021/2022 straciło wyłączne prawa w Polsce do transmisji Premier League. Od sezonu 2022/2023 grupa pokazuje spotkania angielskiej ligi dzięki sublicencji od Viaplay. Na jej mocy stacje Canal+ transmistują dwa mecze w kolejce na swoich antenach z komentarzem platformy streamingowej.

Pierwszy mecz Twarowski ma skomentować w niedzielę, 6 listopada o godzinie 13:00. Będzie to starcie w ramach derbów Londynu Chelsea z Arsenalem w Premier League. Spotkanie ma komentować z Michałem Zachodnym. Trzy dni wcześniej Twarowski ma być gościem studia przed spotkaniami Ligi Europy. Natomiast dzień po meczu w Londynie pojawi się w magazynie Premier League nadawanym przez Viaplay co poniedziałek.

Matty Cash „zapina pasy”

Viaplay ogłoszenie transferu dziennikarza poprzedziło kampanią marketingową. W jej udział włączył się piłkarz Aston Villi, Matty Cash, który miał za zadanie przeczytanie kwestii „zapinamy pasy”, która jest znakiem rozpoznawczym Andrzeja Twarowskiego.

Viaplay pod lupą UOKiK

Liczne problemy techniczne Viaplay i skargi konsumentów sprawiły, że sprawą zajmie się UOKiK. Widzowie skarżą się na problemy z funkcjonowaniem platformy i jakością oferowanych usług czy rekompensat za problemy z transmisją. Viaplay grozi kara finansowa do 10% obrotu.