„Chyłka – Inwigilacja” jesienią w TVN. Nowa pora emisji

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

6 września TVN rozpocznie emisję premierowego sezonu serialu „Chyłka”. Tym razem pani mecenas zmierzy się ze sprawą o charakterze terrorystycznym.

Mecenas Chyłka (Magdalena Cielecka), aby zapewnić bezpieczeństwo Magdzie i Darii, rezygnuje z wyjazdu i wraca do kancelarii. Zgodnie z żądaniem Piotra Langera Juniora (Jakub Gierszał) postanawia się zająć obroną ojca, podejrzanego o morderstwo Piotrowskiego, psychopaty odpowiedzialnego za śmierć żony i córki Bukano.

W tym samym czasie do kancelarii Żelazny & McVay zgłasza się para, która twierdzi, że zatrzymany pod zarzutem próby zamachu terrorystycznego młody mężczyzna to ich zaginiony przed laty w Egipcie, adoptowany syn. Rodzice są przekonani o niewinności Przemka (Nikodem Rozbicki). Joanna Chyłka bez wahania postanawia zająć się tą sprawą. Będzie to dla niej niepowtarzalna okazja, by zmierzyć się na sali sądowej ze sławnym prokuratorem – Paderbornem (Szymon Piotr Warszawski).

Serial „Chyłka – Inwigilacja” od 22 lutego był udostępniany w serwisie Player.pl. Produkcja oparta jest na piątej części powieści Remigiusza Mroza z cyklu o mecenas Chyłce. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak oraz Michał Wawrzecki, a także Daria Rogozińska i Dorota Chamczyk. Reżyserami są Łukasz Palkowski oraz Marek Wróbel. Serial liczy 6 odcinków.

„Chyłka – Inwigilacja” będzie można oglądać w poniedziałki o godzinie 21:30 w TVN, od 6 września. Poprzedni sezon był premierowo emitowany we wtorkowe wieczory.