Britney: Życie pod nadzorem

Dokument o Britney Spears i kurateli jej ojca już dostępny w Player.pl

mbog

Platforma Player.pl udostępniła film dokumentalny „Britney: życie pod nadzorem” opowiadający o piosenkarce i kurateli jej ojca. Twórcami produkcji są dziennikarze The New York Times.

„Britney: życie pod kontrolą” („Controlling Britney Spears”) to opowieść o tym, jak „Księżniczka Pop” stała się zakładniczką własnego ojca. Film zawiera wywiady z osobami ze środowiska rodziny Spearsów. Jak informuje nadawca, jest to obraz aparatu inwigilacyjnego i tyrady ojca gwiazdy, który monitorował każdy jej ruch, faszerował lekami, zmuszał do pracy, a także potajemnie rejestrował nagrania audio z jej sypialni.

Britney Spears od 13 lat pozostawała pod opieką ojca. W wyniku załamania nerwowego sąd w USA zarządził, że nie jest w stanie sama decydować o swoim życiu i oddał ją pod opiekę kuratorską rodzica. Decyzja ta wywoływała przez lata dużo kontrowersji, szczególnie ze strony fanów piosenkarki, którzy twierdzili, że James Spears nie działał w dobrej wierze, pozbawił Britney wolności oraz żeruje na jej sławie i pieniądzach.

Latem tego roku przed sądem w Los Angeles Britney wyraziła silny sprzeciwy wobec usankcjonowanej przez sąd opieki. Wówczas osoby z bliskiego otoczenia rodziny odważyły się publicznie zabrać głos w sprawie i opowiedzieć o tym, jak wyglądało życie w domu Spearsów.

„Britney: życie pod kontrolą” można już oglądać w Player.pl.