W niedzielę, 1 czerwca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Polacy wybiorą Karola Nawrockiego albo Rafała Trzaskowskiego do sprawowania urzędu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Telewizje przygotowały programy specjalne.
Wielka Trójka – Telewizja Polska w likwidacji, TVN i Telewizja Polsat oraz Telewizja Republika postawią na swoje standardowe, wyborcze formaty. Będą również inni nadawcy, którzy spędzą czas z widzami w niedzielny, wyborczy wieczór. Sondaż dla TVP, TVN i Polsatu przeprowadzi IPSOS, podczas gdy Republika wykorzysta dane OGB Łukasza Pawłowskiego.
TVP
Telewizja Polska w likwidacji, tak jak w pierwszej turze wyborów będzie realizować swój wieczór wyborczy we współpracy z Onetem. Transmisja rozpocznie się na antenie TVP Info o godzinie 19:55 i potrwa do poniedziałku, 2 czerwca. Wieczór będzie można obejrzeć również na YouTube. Gospodarzami wieczoru będą Joanna Dunikowska-Paź i Marek Czyż z TVP oraz Andrzej Stankiewicz z Onetu. Program będzie retransmitowany od 20:50 do 21:55 w TVP1 i TVP Polonia. Można przypuszczać, że TVP Info nie będzie w nocy nadawać powtórek, tylko będzie przekazywać wyniki spływające na bieżąco do PKW, o czym świadczy podział pozycji w ramówce kanału na tę od 21:40 do 05:00 rano dnia następnego. Zaraz potem widzowie zobaczą poranek powyborczy.

Wśród pierwszych komentujących znajdą się też byli prezydenci RP: Bronisław Komorowski, z którym porozmawia Justyna Dobrosz-Oracz oraz Aleksander Kwaśniewski, który odpowie na pytania Doroty Wysockiej-Schnepf(obie reprezentują TVP Info). Ernest Zozuń zapyta o zdanie dziennikarzy zagranicznych, którymi będą m.in.: Jurij Banachewycz z agencji Ukrinform i Nathaniel Garstecka z „Wszystko Co Najważniejsze”. Oprócz wymienionych osób zaplanowano też rozmowy z korespondentami zagranicznymi Telewizji Polskiej. Będą to: Marcin Antosiewicz (Waszyngton), Magdalena Gwóźdź-Pallokat (Berlin), Artur Kieruzal (Londyn), Anna Kowalska (Paryż) i Dorota Bawołek (Bruksela).
Wyniki sondażu exit poll (Ipsos) zaprezentuje je Piotr Jędrzejek z TVP Info, któremu będą towarzyszyć Maciej Zakrocki i Mateusz Szczerba. Z kolei najciekawsze treści z mediów społecznościowych omówi Dominika Komarnicka z TVP Info. Cały program zostanie ponownie zrealizowany z nowej hali zdjęciowej Telewizji Polskiej i będzie tłumaczony na język migowy.
Podsumowanie kampanii wyborczej będzie można oglądać w TVP Info w specjalnym wydaniu programu „Wieczór wyborczy” od godziny 22:15 w piątek, 30 maja.
TVN Warner Bros. Discovery
TVN Warner Bros. Discovery tak jak to było przy pierwszej rundzie, wyemituje swój wieczór wyborczy w TVN, TVN24 i TVN24 BiS. „Czas decyzji. Prezydent 2025” będzie można oglądać od godziny 19:25 w TVN24, TVN24 BiS i usłudze TVN24+, a od godziny 19:45 do 22:00 także na głównej antenie TVN. Program poprowadzą Grzegorz Kajdanowicz, Piotr Kraśko, Konrad Piasecki, Monika Olejnik, Andrzej Morozowski i Małgorzata Łaszcz. Program na żywo według ramówek potrwa do godziny 1:45 w poniedziałek, 2 czerwca, ale niewykluczone, że przerwy w emisji na żywo nie będzie. Następnego dnia planowany jest według ramówki poranek wyborczy od godziny 4:30 w TVN24, choć przy pierwszej turze ruszył on o 4:55. Program najpewniej poprowadzą Joanna Kryńska i Radosław Mróz.

Agata Adamek, Piotr Kraśko i Radomir Wit poprowadzą pasmo „Czas decyzji. Finał” w piątek, 30 maja od godziny 20:00.
Telewizja Polsat
Program „Polska wybiera. Wybory prezydenckie 2025″ rozpocznie się o godzinie 19:15 w Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka. Od godziny 19:30 dołączą do niego widzowie otwartego Polsatu. Retransmisja na tej antenie potrwa do 21:45
W programie: wyniki sondażowe, relacje reporterskie z Polski i zagranicy, doniesienia ze sztabów kandydatów oraz komentarze polityków, czołowych publicystów i internautów. Wieczór poprowadzą trzy duety prowadzących – Marta Budzyńska i Igor Sokołowski, Łukasz Smardzewski i Michał Stela oraz Karolina Soczewka i Bartosz Kwiatek. Analizą wyników exit poll zajmie się Mateusz Białkowski. Część publicystyczną poprowadzą Agnieszka Gozdyra i Bogdan Rymanowski. W programie będą także relacje z zagranicy – Andrzeja Wyrwińskiego z Brukseli, Tomasza Lejmana z Berlina, Stanisława Wryka z Londynu oraz Magdaleny Sakowskiej z Waszyngtonu
Program w Polsat News ma trwać całą noc, więc stacje informacyjne Grupy Polsat Plus będą śledziły na bieżąco liczenie głosów oddanych przez Polaków. Nie zabraknie wyjątkowych materiałów – Małgorzata Świtała pokaże m.in. rezydencję Prezydenta RP w Wiśle, jedno z miejsc wypoczynku głowy państwa.
Tak jak w przypadku pierwszej tury, w piątek, 30 maja od godziny 22:00 będzie nadawane pasmo „Polska wybiera. Finał kampanii”, w którym Dawid Styś z gośćmi przeanalizuje przebieg kampanii o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Stąd „Debata Gozdyry” potrwa od godziny 19:50 do 22:00.
Telewizja Republika
Telewizja Republika nada swój wieczór wyborczy, tak jak w przypadku pierwszej tury, od godziny 19:50. W programie będą obecni pracownicy stacji jak Michał Rachoń, Adrian Klarenbach, Danuta Holecka, Adrian Borecki, Sławomir Jastrzębowski czy Tomasz Sakiewicz. Specjalny sondaż dla stacji konserwatywnej przygotuje ponownie OGB. Wcześniej, o godzinie 19:00 stacja wyemituje wydanie programu „Dzisiaj”.
Radio i internet
W rozgłośniach radiowych swoje wieczory wyborcze przewiduje Polskie Radio, RMF FM i Radio Zet. Polskie Radio nada specjalny program „Strefa wpływów – wieczór wyborczy” tak jak przy pierwszej turze na antenie Programu Pierwszego, Programu Trzeciego i Polskiego Radia 24. Będzie on nadawany od godziny 20:45. RMF FM przewiduje wieczór wyborczy od godziny 21:00 do 23:00, także na antenie internetowego radia RMF24, Fakty RMF FM poprowadzi Tomasz Staniszewski, a program w Radiu RMF24 – Tomasz Terlikowski, który będzie komentował wyniki exit poll oraz pierwsze reakcje ze sztabów wyborczych Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego, zebrane przez reporterów RMF FM. W drugiej godzinie programu razem z Tomaszem Terlikowskim wyniki skomentują publicyści stacji: Grzegorz Sroczyński, Piotr Salak i Krzysztof Ziemiec. Fakty RMF FM podczas wieczoru wyborczego będą wydłużone, a dodatkowo pojawią się nowe wydania o 21:30 i 22:30. W tych samych godzinach wieczór wyborczy będzie miało radio TOK FM, który poprowadzi Anna Piekutowska.
W internecie swoje wieczory wyborcze planują między innymi Goniec, Super Express, WP, czy też Kanał Zero. Przy pierwszej turze Kanał Zero przeprowadził 24-godzinną transmisję na żywo od 16:00 w niedzielę do 16:00 w poniedziałek. Goniec natomiast zrealizował studio na Krakowskim Przedmieściu.
Super Express, tak jak to było przed pierwszą turą, zorganizuje transmisje na żywo na kanałach„Super Express” i Super Ring. Wieczór wyborczy „Super Expressu” rozpocznie się o 20.30, poprowadzi go Kamila Biedrzycka. O godz. 21 przedstawione zostaną wyniki sondaży exit poll, w programie transmitowane będą wystąpienia i przemówienia kandydatów, znajdą się łączenia z reporterami w sztabach i komentarze na żywo polityków. W przypadku Super Ringu, wieczór rozpocznie się o 20:45 i poprowadzi go Karol Plewa. Jego gośćmi będą publicyści Rafał Ziemkiewicz, Łukasz Warzecha i Rafał Otoka-Frąckiewicz, socjolog politykiMarcin Palade, ekonomista prof. Witold Modzelewski i były kandydat na prezydenta dr Artur Bartoszewicz.