Down the Road 2

Drugi sezon „Down the Road” od stycznia w Playerze

mbog

Od 10 stycznia w serwisie Player.pl będą udostępniane odcinki nowego sezonu „Down the Road”. Program przedstawia podróż Przemka Kossakowskiego z grupą sześciu osób z zespołem Downa.

„Down the Road” to polska wersja belgijskiego formatu. Pierwszy sezon można było oglądać wiosną br. na antenie TTV. W trakcie wyprawy bohaterowie skonfrontowali się z niesprawiedliwymi stereotypami i pokazali, że chcą żyć w pełnoprawny sposób.

Po pierwszym sezonie chciałem, żeby chociaż jedna osoba zmieniła nastawienie do ludzi z zespołem Downa. Okazało się, że jest nas o wiele więcej. Ten program udowodnił, że jesteśmy w stanie zmienić świat, jeśli jesteśmy w stanie zmienić perspektywę i myśleć inaczej, niż myślimy na co dzień. To był skok do głębokiej wody, a zarazem coś, w czym chcę uczestniczyć, bo każdy dzień w obecności osób z zespołem Downa jest nieprawdopodobnym i kształcącym doświadczeniem – komentuje Przemek Kossakowski.

Uczestnicy drugiego sezonu programu wyruszą w podróż po Chorwacji i Grecji. Nauczą się nowych rzeczy oraz przełamią własne bariery. Pierwszy raz bez rodziców i z dala od domu. W dwunastoodcinkowej serii widzowie poznają szóstkę nowych bohaterów: Paulinę Ochocką, Paulę Rakowską, Paulinę Pigan, Adama Wdówkę, Janka Skibę i Szymona Grzecha. Podczas wyprawy towarzyszyć im również będzie terapeutka, Patrycja Bartoszak-Kempa.

W tym niełatwym roku udało się zrealizować drugi sezon wyjątkowego programu. „Down the Road” to fantastyczny projekt, który chwyta za serce i zaraża optymizmem. Cieszę się, że tym razem premierowe odcinki pokażemy właśnie w Playerze. Jestem przekonany, że tej zimy bohaterowie ponownie dostarczą wszystkim wielu wzruszeń – komentuje Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Player.pl.

„Down the Road” zadebiutuje w serwisie Player.pl 10 stycznia. Pierwszy odcinek zostanie udostępniony bezpłatnie. W każdą niedzielę w serwisie pojawią się dwa odcinki programu.