Drugi sezon serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku” i nowa produkcja „Klangor” wiosną 2021 roku w Canal+

  • Telewizja
  • Canal+
Autor: mbog

Telewizja Canal+ rusza z produkcją kolejnego sezonu serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Ponadto stacja wznawia zdjęcia do „Klangoru”, które zostały przerwane przez pandemię koronawirusa. Premiera obydwu seriali, opartych na oryginalnych scenariuszach, planowana jest wiosną 2021 roku.

Kruk. Szepty słychać po zmroku

Na ekrany telewizorów powraca inspektor z wydziału kryminalnego policji – Adam Kruk. Przy produkcji ponownie pracuje duet – scenarzysta Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca. Zdjęcia zakończą się w połowie lutego 2021 roku, a będą realizowane między innymi na Podlasiu.

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” był ogromnym sukcesem. Adam Kruk grany przez Michała Żurawskiego, stróż prawa zmagający się z demonami dzieciństwa, to postać złożona, niejednoznaczna, zapadająca w pamięć. Dla nas było tylko kwestią czasu, kiedy powróci na ekrany. Zależało nam, żeby mroczną fabułę drugiego sezonu realizować z tym samym zespołem twórców. To się szczęśliwie udało i dlatego jesteśmy pewni, że kolejna odsłona „Kruka” będzie znakomitym rozwinięciem pierwszej serii. Scenariuszowo, aktorsko i realizacyjnie – powiedziała Małgorzata Seck, Wiceprezes Zarządu ds. Programowych Canal+ Polska.

W rolach głównych widzowie zobaczą: Michała Żurawskiego, Katarzynę Wajdę, Leszka Lichotę, Magdalenę Koleśnik, Tomasza Włosoka, Danutę Kierklo, Dominikę Kluźniak i Zbigniewa Stryja. Autorami formatu są: Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł. Autorem zdjęć jest Witek Płóciennik, a muzyki Bartosz Chajdecki. Za scenografią serialu odpowiada Agata Stóżyńska, za kostiumy Ewa Różewska, a za charakteryzację Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji Aleksandra Skraba.

Pierwszy sezon thrillera „Kruk. Szepty słychać po zmroku” był emitowany wiosną 2018 roku.

Klangor

W październiku, po kilku miesiącach przerwy związanej z pandemią, wznawiane będą też zdjęcia na planie serialu „Klangor”. Scenariusz produkcji, autorstwa Kacpra Wysockiego oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach pierwszej edycji Canal+ Series Lab, cyklicznych warsztatów przeznaczonych dla twórców filmowych, scenarzystów i reżyserów. Tytułowy „Klangor” oznacza krzyk żurawi zwiastujący nadejście wiosny, symbol nadziei.

W obsadzie serialu znajdują się między innymi: Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Aleksandra Popławska, Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Czerwińska i Maciej Musiał. Produkcję reżyseruje Łukasz Kośmicki. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż Wojciech Mrówczyński oraz Piotr Kmiecik.

Arkadiusz Jakubik
W główną rolę męską wciela się Arkadiusz Jakubik – fot. Canal+ / Robert Palka