Alicja Tracz reprezentantką Polski podczas Eurowizji Junior 2020

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Widzowie Dwójki oraz jury zdecydowali, że Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2020 będzie reprezentować Alicja Tracz. Jej rywalkami w finale były Agata Serwin i Lena Marzec.

Alicja Tracz ma 10 lat i pochodzi z małej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Oprócz śpiewania, lubi tańczyć i rysować. Jej trenerem wokalnym jest Agnieszka Wiechnik. Reprezentantka Polski podczas Eurowizji Junior 2020 brała już wcześniej udział w międzynarodowych konkursach, między innymi zorganizowanych na Malcie, we Włoszech i Bułgarii.

Preselekcje w ramach „Szansy na sukces”

Podobnie jak przed rokiem, reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior został wybrany w ramach programu „Szansa na sukces”. Alicja Tracz wygrała trzeci odcinek eliminacyjny. 27 września, w finale zaprezentowała dwie piosenki: „Mam tę moc” z bajki „Kraina lodu”, a także utwór przygotowany na Eurowizję „I’ll Be Standing” – jego autorami są Sara Chmiel-Gromala i Andrzej „Gromee” Gromala.

Reprezentanta Polski wybrali widzowie TVP 2 oraz jury w składzie Anna Cyżowska-Andura, Konrad Smuga i Grzegorz Urban. Alicja Tracz dostała najwięcej punktów zarówno od widzów jak i od jurorów.

 

Eurowizja Junior ponownie w Polsce

Konkurs Piosenki Eurowizja Junior to międzynarodowe widowisko muzyczne, w którym dzieci – reprezentanci różnych państw, należących do Europejskiej Unii Nadawców – prezentują utwory stworzone specjalnie na tę okazję. W tym roku konkurs odbędzie się 29 listopada w Warszawie. W związku z pandemią wydarzenie zostanie zorganizowane w zmodyfikowanej formule. Wszystkie konkursowe występy artyści wykonają w studiu w swoich krajach. Ponadto występ każdego z muzyków będzie miał podobną oprawę sceniczną.