Junior Eurovision 2020

Eurowizja Junior 2020 w zmienionej formule

mbog

W niedzielę, 29 listopada w Warszawie odbędzie się 18. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. W międzynarodowym koncercie wezmą udział reprezentanci trzynastu krajów.

W tegorocznym konkursie dla młodych, utalentowanych artystów zmierzą się wokaliści z Armenii, Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Malty, Niemiec, Polski, Rosji, Serbii i Ukrainy. W Konkursie po raz pierwszy weźmie udział przedstawiciel Niemiec.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020 z powodu pandemii COVID-19 odbędzie się w zmienionej formule. Wszystkie konkursowe występy artyści wykonają w studiu w swoich krajach. Koncert finałowy będzie transmitowany ze studia w Warszawie. Jak informuje Telewizja Polska, prezenterzy i obecni na miejscu członkowie ekipy zachowają dystans, a także spełnione będą wszelkie wymagania dotyczące ochrony zdrowia obecnych na miejscu osób.

Co roku Konkurs Eurowizji Junior jednoczy młodych artystów, ich bliskich oraz fanów muzyki na całym świecie – powiedział Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. – To niezaprzeczalne święto talentu osób, które dopiero wkraczają w świat muzyki. Dlatego tak ważne jest, aby pomimo tegorocznych trudności stworzyć im przestrzeń i warunki, by mogli swój talent pokazać. Podobnie jak podczas spektakularnego show w ubiegłym roku, także teraz Telewizja Polska dołoży wszelkich starań, aby zapewnić młodym artystom i wielkiej międzynarodowej rodzinie eurowizyjnej wspaniałe, niezapomniane doznania.

Jesteśmy wdzięczni naszym kolegom z TVP za to, że podjęli wyzwanie, jakim jest tak ambitna, międzynarodowa produkcja telewizyjna, oraz za „poruszenie świata” – powiedział Martin Osterdahl, Executive Supervisor JESC 2020.

W tegorocznym Konkursie, aby zapewnić reprezentantom równe szanse podczas transmitowanych koncertów, występ każdego z artystów będzie miał podobną oprawę sceniczną. Ponadto młodzi wokaliści pokażą relacje z przygotowań i będą kontaktować się z widzami online, poprzez platformy cyfrowe Eurowizji Junior.

Eurowizja Junior ponownie w Polsce

Konkurs Piosenki Eurowizji dla dzieci w 2018 roku wygrała reprezentantka Polski – Roksana Węgiel. Rok później wydarzenie odbyło się w Polsce, w Hali Arena Gliwicach. Konkurs ponownie wygrała Polka – Viki Gabor. W tym roku Eurowizja Junior ponownie odbędzie się w Polsce, tym razem w Warszawie. Hasłem tegorocznego konkursu jest „Move the World” – „Porusz świat”. Polacy wybiorą swojego reprezentanta w ramach programu „Szansa na sukces”.