Dawid Woskanian wygrał ósmą edycję „Top Model”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Dawid Woskanian wygrał ósmą edycję programu „Top Model”. W finale pokonał Olgę Kleczkowską, Staszka Obolewicza i Sandrę Dorsz.

Dawid Woskanian jest 20-latkiem pochodzącym z Bielska-Białej. W dzieciństwie aktywnie grał w piłkę nożną, a od kilku lat trenuje workout. Jego marzeniem jest zostanie zawodowym modelem, mimo problemów związanych z chorobą. Od dzieciństwa cierpi na zespół Tourette’a.

Dawid Woskanian - Top Model
Dawid Woskanian w finale „Top Model” – fot. TVN

Dawid Woskanian wygrał 100 tysięcy złotych, kontrakt z agencją modeli i modelek oraz sesję okładkową w czasopiśmie „Glamour”.

Widzowie w tym roku, oprócz tradycyjnego głosowania SMS, mogli wybierać zwycięzcę show przez Internet – za pomocą strony decyduj.online. Ponadto w bieżącym sezonie głosy widzów były sumowane z finałowymi ocenami jurorów. W jury zasiedli: Kasia Sokołowska, Kasia Struss, Marcin Tyszka i Dawid Woliński. Joanna Krupa nie pojawiła się w warszawskim studiu z powodu narodzin córki.

Joanna Krupa - Top Model
Joanna Krupa w finale „Top Model” – fot. TVN

Casting do ósmej edycji ruszył już w marcu. Telewizja TVN emitowała show w poniedziałki o godzinie 21:30. Pierwszy odcinek zaprezentowano 2 września. Wyjątkowo w finale brała udział czwórka uczestników – Michał Piróg w półfinałowym odcinku przywrócił do programu Stanisława Obolewicza. W finale nie zabrakło gwiazd polskiej muzyki. Wystąpili Rosalie, Krzysztof Zalewski oraz duet Karaś/Rogucki. Całość poprowadzili Magda Mołek i Michał Piróg.

Poprzednią edycję programu „Top Model” wygrała Katarzyna Szklarczyk.