Gazeta Wyborcza ma nową szefową redakcji lokalnych

  • Prasa
  • Dzienniki
Autor: rafs

„Wyborcza” z kolejnymi zmianami w strukturze. Paula Skalnicka awansowała.

Dziennik powołał nową szefową redakcji lokalnych. Paula Skalnicka zastąpiła Mikołaja Chrzana, który został powołany do zarządu nowo utworzonej spółki Wyborcza Sp. z o. o.

Paula Skalnicka to świetna i doświadczona redaktorka i menedżerka. Ta nominacja to dobra wiadomość nie tylko dla redakcji lokalnych, ale dla całej „Wyborczej”mówi Roman Imielski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego gazety.

Paula Skalnicka jest związana z „Wyborczą” od 1997 r. Zaczynała jako stażystka w redakcji szczecińskiej, pisała m.in. dla dodatku budowlanego „Gazeta Dom”. Następnie zajmowała się tematami związanymi z systemem ochrony zdrowia, sprawami społecznymi, kryminalnymi, samorządem i polityką. W 2005 r. została zastępczynią redaktora naczelnego, a w 2012 r. redaktorką naczelną szczecińskiego oddziału „Gazety Wyborczej”. Od 2019 r. kieruje poznańską redakcją „Wyborczej”.

Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Zmiany w „Wyborczej”. Nowy wicenaczelny w redakcji

Zmiana w szefostwie redakcji lokalnych to początek reorganizacji w dzienniku istniejącym od 1989 roku. Od 1 stycznia 2024 roku Roman Imielski jest pierwszym zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Pozostaje nim Adam Michnik. Nową osobę do pełnienia tej funkcji wybrała Rada Redakcji dziennika, w której składzie znajdują się: Adam Michnik, Helena Łuczywo, Piotr Stasiński i Jarosław Kurski. Ostatni z nich w środę, 13 grudnia ustąpił ze stanowiska, które zajął Imielski.