Gazeta Wyborcza uruchamia serwis lokalny dla mieszkańców Rybnika

  • Internet
  • Agora
Autor: mbog

W środę, 28 lipca Gazeta Wyborcza uruchomi serwis internetowy poświęcony Rybnikowi i okolicom. Rybnik.wyborcza.pl będzie 31. serwisem lokalnym w portfolio Wyborcza.pl.

Na łamach serwisu Rybnik.wyborcza.pl już 28 lipca pojawią się informacje o najważniejszych wydarzeniach z życia miasta, a także o jego największych problemach, np. o zanieczyszczeniu powietrza, i o największych wyzwaniach, jak transformacja energetyczna. Mieszkańcy Rybnika i okolic będą mogli czytać o lokalnej polityce, gospodarce, edukacji, kulturze, historii i nie tylko.

Rybnicki zespół Wyborcza.pl stworzą Adrian Karpeta, do niedawna redaktor naczelny tygodnika Nowiny i serwisu Nowiny.pl oraz Arkadiusz Biernat, który od lat pisał o Rybniku i okolicach w Dzienniku Zachodnim. Rybnicka redakcja funkcjonuje w strukturach katowickiego oddziału Gazety Wyborczej, którego szefem jest Dariusz Kortko. To już czwarte miasto na terenie aglomeracji śląskiej, gdzie działać będzie niezależny miejski portal informacyjny Wyborcza.pl – po Bielsku-Białej, Sosnowcu i Gliwicach.

Województwo śląskie to jeden z najważniejszych rynków regionalnych Wyborczej. Mamy silne redakcje w Katowicach i Częstochowie, a także serwisy w Bielsko-Białej, Gliwicach i Sosnowcu. Ale dużych, ciekawych miast jest tam więcej, stąd decyzja o uruchomieniu Rybnik.wyborcza.pl – wyjaśnia Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, szef redakcji lokalnych. – Rybnik to duża aglomeracja, ze 140 tys. mieszkańców, miasto z silną tożsamością śląską, które jest w szczególnym okresie transformacji – z gospodarki opartej na węglu na nowoczesne technologie. Jestem przekonany, że nowa redakcja Wyborcza.pl podejmie bardzo dużo ciekawych tematów ważnych dla lokalnej społeczności, ale i takich, które będą ciekawe dla czytelników w całej Polsce.

Inauguracji serwisu Rybnik.wyborcza.pl towarzyszy akcja promocyjna pod hasłem „Tydzień rybnicki”, obejmująca cykl publikacji w Gazecie Wyborczej i na Wyborcza.pl, przybliżających Rybnik czytelnikom z całej Polski. Artykuły ukazywać się będą od 28 lipca do 3 sierpnia we wszystkich sekcjach i magazynach dziennika, począwszy od działu krajowego, przez gospodarkę i kulturę, po Wysokie Obcasy, Wolną Sobotę, Duży Format i Ale Historię.

W tym roku uruchomiono redakcje lokalne w Wałbrzychu i Zakopanem.