„Gazeta Wyborcza” wyda magazyn „Czarna księga PiS”

  • Prasa
  • Magazyny
Autor: mnie

Artykuły z dwóch części „Czarnej księgi rządów PiS” – raportu „Gazety Wyborczej” zostały zaktualizowane i zebrane w formie magazynu. Wydanie będzie dostępne w samodzielnej sprzedaży od 6 grudnia br.

Raport podsumowujący sytuację w Polsce po wyborach parlamentarnych z 2015 roku, który wraz z ekspertami przygotowali dziennikarze „Gazety Wyborczej”, ukazał się na rynku 17 oraz 30 października br. w dwóch dodatkach: „Czarnej księdze trzech lat rządów PiS” oraz „Czarnej księdze PiS. Miasta”.

– Wydania spotkały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, dlatego redakcja dziennika zaktualizowała je o bieżące wydarzenia i stworzyła „Czarną księgę PiS” w formie magazynu. Będzie można w nim przeczytać m.in. o aferze KNF, sytuacji w armii, zmianach w polskich szkołach, tajemniczych lokalnych karierach, 40-dniowym proteście osób z niepełnosprawnościami w Sejmie oraz kwestii finansowania z budżetu państwa interesów księdza Tadeusza Rydzyka. Redakcja wzięła również pod lupę zmiany, które zaszły w ciągu ostatnich trzech lat w polskich miastach i województwach. Pisze m.in. o planach stworzenia lotniska w Baranowie, sytuacji stadnin koni arabskich w Michałowie i Janowie Podlaskim, o festiwalu w Opolu czy zmianach w Teatrze Polskim we Wrocławiu. – informuje wydawca.

Magazyn „Czarna księga PiS” w objętości 148 stron dostępny będzie w punktach sprzedaży prasy od czwartku, 6 grudnia br. w cenie 14,99 zł. Wraz z nim czytelnicy otrzymają w prezencie 3-miesięczny dostęp do bezpłatnej prenumeraty cyfrowej „Gazety Wyborczej”.

Specjalne wydanie wspiera autopromocja prowadzona na łamach „Gazety Wyborczej” i na Wyborcza.pl oraz w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział promocji „Gazety Wyborczej”.