„Kobiety rządzą światem” – specjalne wydanie Wysokich Obcasów w sprzedaży od 18 lutego

  • Prasa
  • Magazyny
Autor: mbog

Pierwsza w historii wiceprezydentka Stanów Zjednoczonych Kamala Harris, reżyserka Waad al-Kateab czy przywódczyni białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska – to one w 2020 roku. wychodziły przed szereg, by walczyć ze skutkami pandemii COVID-19, o wolność słowa czy o prawa kobiet.

Bohaterkami magazynu „Kobiety rządzą światem” są osoby, które swoją pracą i działalnością zmieniają czy kreują rzeczywistość. Są wszędzie – w polityce, sporcie, nauce czy kulturze i sztuce. Wszystkie cechuje odwaga i silna osobowość, dzięki którym walczą o prawa mniejszości oraz lepszą przyszłość. Pokonują stereotypy i kompleksy, udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Na łamach wydania ukażą się teksty m.in: o politycznych liderkach: wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Verze Jourovej, wiceprezydentce USA Kamali Harris, prezydentce Tajwanu Tsai Ing-wen, kanclerz Niemiec Angeli Merkel czy twarzy białoruskiej opozycji Swiatłanie Cichanouskiej; aktywistkach jak Marta Lempart czy ikonach jak Meryl Streep i Iga Świątek. W numerze będzie można przeczytać również rozmowę Pauliny Reiter z Waad al-Kateab, syryjską reżyserką i dziennikarką, której film „Dla Samy” – opowieść o miłości, macierzyństwie i wojnie zdobył Nagrodę Publiczności na 17. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity.

Magazyn „Kobiety rządzą światem” w objętości 124 stron będzie dostępny w punktach sprzedaży prasy od czwartku, 18 lutego w cenie 14,99 złotych.

Kobiety rządzą światem
fot. Agora

Partnerami wydania są: BNP Paribas oraz L’Oreal Paris.