Koncert Sonbird już w piątek w Czwórce

  • Kultura
  • Polskie Radio
Autor: redakcja

W najbliższy piątek 12 stycznia w radiowej Czwórce wystąpi grupa Sonbird. Zespół będzie gościem audycji „Będzie głośno” Damiana Sikorskiego. Początek koncertu po godz. 18.00.

Sonbird to czwórka przyjaciół z Żywca: Dawid Mędrak (gitara elektryczna, wokal), Kamil Worek (gitara elektryczna), Maciej Hubczak (perkusja) oraz Tomek Kurowski (gitara basowa). Mimo młodego wieku i krótkiego muzycznego stażu, zespół zdążył już skutecznie zwrócić na siebie uwagę swoją twórczością.

Na debiutanckim albumie „Wspomnienia z Poprzedniego Życia”, wydanym w sierpniu 2016 roku, dali się poznać jako znakomici kompozytorzy, a słuchacze docenili ich muzyczną wrażliwość i szczerość. Jesienią 2016 roku Sonbird został wyróżniony w konkursie Skoda Auto Muzyka i znalazł się w TOP5 Katarzyny Nosowskiej. Rok 2017 przyniósł nagrodę główną plebiscytu SO!MUSIC w kategorii „nadzieja roku” oraz nagrodę główną sceny konkursowej Slot Art Fesitval. Zespół można było oglądać m.in.: podczas Enea Spring Break Festival, Life Festival Oświęcim oraz podczas specjalnych koncertów w pociągach na trasie Żywiec – Sucha Beskidzka.

Mimo pozycji debiutanta i braku wsparcia ze strony wytwórni, promujący album singiel ,,Ląd” i teledysk do tego utworu zebrał już ponad 130 tys. odtworzeń na YouTube, zbierając przy tym wiele pozytywnych komentarzy ze strony fanów.

W piątek 12 stycznia Sonbird zagrają koncert w audycji Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno”. Początek audycji o godz. 18.00 na antenie Czwórki, na stronie www.czworka.online, w aplikacji Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+.