Koncert utworów Łucji Prus w niedzielę na antenie radiowej Jedynki

  • Kultura
  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: redakcja

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia przygotowało kolejny koncert. W najbliższą niedzielę, 11 lutego w Studiu im. Władysława Szpilmana młode wokalistki i śpiewające aktorki wykonają najbardziej znane utwory z repertuaru Łucji Prus. Początek koncertu pt. „Nic dwa razy się nie zdarza” o godz. 21.00. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

W koncercie w radiowym studiu wezmą udział: Pamela Adamik, Karolina Gwóźdź, Katarzyna Janiszewska, Alicja Juszkiewicz i Katarzyna Osipuk. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny przedsięwzięcia) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali najważniejsze utwory z bogatego dorobku Łucji Prus (1942-2002) – piosenkarki popularnej przede wszystkim w latach 60., 70. i 80. Wylansowała takie przeboje, jak: „Dookoła noc się stała”, „Nic dwa razy”, „Twój portret”, „W żółtych płomieniach liści”, „Walc chopinowski”, „Tango z różą w zębach”. Teksty do tych utworów pisali m.in. Włodzimierz Nahorny, Jonasz Kofta, Jan Wołek i Agnieszka Osiecka. Ponadto  wokalistka współpracowała z takimi gwiazdami polskiej estrady, jak m.in. Alicja Majewska, Jerzy Połomski i grupa Skaldowie.

Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohaterki wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – lider zespołu The Jobers. Gospodarzem koncertu będzie Paweł Sztompke.

Początek w niedzielę, 11 lutego o godz. 21.00. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.