„Kosmiczny wykop” – kreskówka z Robertem Lewandowskim w TVN, TVN 7 i Playerze

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W niedzielę, 27 września zadebiutuje kreskówka, w której głównym bohaterem jest piłkarska gwiazda światowego formatu – Robert Lewandowski. Animacja „Kosmiczny wykop” powstała z myślą o rodzinach i najmłodszych widzach.

Akcja kreskówki rozpoczyna się w kosmosie, gdzie w odległej o milion lat świetlnych galaktyce, na sztucznej asteroidzie Spaceball, odbywają się międzygwiezdne mistrzostwa w futbolu zwane Galaktyczną Ligą. Na te zawody najbardziej rozwinięte cywilizacje wystawiają swoje drużyny, by zdobyć puchar rozgrywek nie z tego świata.

Niestety, sytuacja na kosmicznym boisku z roku na rok jest coraz gorsza – piłkarze zapominają o zasadach gry fair play, stosując coraz większy wachlarz sztuczek i fauli. Po kilku latach bezczynności Międzygwiezdna Federacja Piłki Nożnej decyduje się położyć kres niesportowemu zachowaniu zawodników. Działacze dochodzą do wniosku, że kryzys zażegnać może jedynie pojawienie się nowej drużyny, z całkiem „młodej” planety. Ich wybór pada na Ziemię, dokąd wysyłają swojego zwiadowcę RL-9.

Na Ziemi RL-9 namierza grupę dzieciaków. Dzieli je wszystko: pochodzenie, rasa i sprawność, ale łączy miłość do piłki nożnej oraz podziw dla Roberta Lewandowskiego. Kosmiczny zwiadowca postanawia poznać tajemniczego, lecz wybitnego osobnika. Kiedy go odnajduje, piłkarz jest w trakcie ważnego meczu. W jednej chwili RL-9 przenosi „Lewego” do siedziby Międzygwiezdnej Federacji Piłki Nożnej, gdzie ma stworzyć drużynę i poprowadzić ją do zwycięstwa podczas rozgrywek Galaktycznej Ligi.

„Kosmiczny wykop” to efekt pracy TVN oraz studia Orange Animation. Za reżyserię i scenariusz projektu odpowiada Bartosz Kędzierski, producentem jest Paweł Pewny – autorzy m.in. „Włatców Móch”. Kreskówka powstała pod nadzorem i przy ścisłej współpracy z Robertem Lewandowskim.

Dwa premierowe odcinki „Kosmicznego wykopu” już w niedzielę o godzinie 13:15 w TVN oraz w Playerze. Powtórki kreskówki od niedzieli, 4 października o godzinie 8:00 w TVN 7.