Królestwo kobiet

„Królestwo kobiet” od 18 października w TVN

mbog

18 października telewizja TVN rozpocznie emisję nowego serialu „Królestwo kobiet”. Produkcja opowiada historię czterech różnych kobiet, których połączył los.

Wera, Ineza i Gabi to zwyczajne kobiety szukające miłości, rodzinnego szczęścia i spełnienia. Dzięki Robertowi obecna żona, była żona oraz kochanka mają zapewnione spokojne i dostatnie życie. Jego niespodziewany zgon sprawia, że świat staje na głowie. W spadku, zamiast majątku, otrzymują firmę i długi u miejscowego gangstera. W jednej chwili znajdują się w samym centrum przestępczych porachunków. Co więcej, pojawia się jeszcze ta czwarta – Olga, tajemnicza nieznajoma, którą też coś łączyło z Robertem.

Kobiety szybko muszą znaleźć wspólny język i zjednoczyć siły, bo tylko razem są nie do pokonania. Na ich drodze stanie bezwzględny gangster oraz przebiegły detektyw ubezpieczeniowy. Chcąc zwyciężyć, będą musiały wykazać się pomysłowością, sprytem oraz umiejętnością nawiązywania niecodziennych sojuszy.

Serial „Królestwo kobiet” jest autorskim projektem stacji TVN. Reżyserami są Maciej Bochniak i Michał Gazda, a autorem zdjęć Paweł Flis. Zespół scenarzystów pod nadzorem Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz tworzą: Hanna Węsierska, Dana Łukasińska, Karolina Szymczyk-Majchrzak i Wojciech Saramonowicz. W role główne wcieliły się: Krystyna Janda, Gabriela Muskała, Karolina Gruszka i Aleksandra Adamska. Ponadto w obsadzie znaleźli się Justyna Schneider, Artur Żmijewski, Jan Peszek, Rafał Maćkowiak oraz Szymon Piotr Warszawski.

Robert (Artur Żmijewski)
Artur Żmijewski wcieli się w rolę Roberta – męża, byłego męża i kochanka – fot. TVN / Bartosz Krupa / East News

Produkcja liczy osiem odcinków. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w lipcu.

„Królestwo kobiet” w niedziele o godzinie 21:30 w TVN, od 18 października. Serial będzie można również oglądać w serwisie Player.pl.