Malena z Armenii wygrała konkurs Eurowizja Junior 2021. Sara James druga

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

19 grudnia w Paryżu odbył się koncert finałowy 19. Konkursu Piosenki Eurowizji Dla Dzieci. Tym razem w wydarzeniu zwyciężyła reprezentantka Armenii – Malena. Sara James z Polski zajęła drugie miejsce.

Malena pochodzi z Erywania, stolicy Armenii. Oprócz śpiewania, gra też na wiolonczeli. Lubi eksperymentować, wykonuje piosenki z pogranicza różnych gatunków muzycznych. Reprezentantka Armenii zdobyła 115 punktów od jury oraz 109 punktów od widzów w głosowaniu internetowym.

Polskę w tym roku reprezentowała Sara James – zwyciężczyni programu „Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2021”, a wcześniej także „The Voice Kids”. Młoda artystka wystąpiła jako trzecia. Zaprezentowała utwór „Somebody”, napisany w języku polskim i angielskim. Dziewczyna zdobyła 116 punktów od jurorów oraz 102 punkty od widzów. Uplasowała się na drugim miejscu.

Konkurs Eurowizja Junior 2021 można było oglądać w Polsce na antenach: TVP1, TVP ABC i TVP Polonia. Za komentarz odpowiedzialni byli, podobnie jak podczas dorosłej „Eurowizji”, Aleksander Sikora i Marek Sierocki. W ostatnich dwóch latach wydarzenie organizowane było w Polsce.