Sara Egwu-James wygrała czwartą edycję „The Voice Kids”

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Decyzją widzów telewizyjnej Dwójki, tytuł Najlepszego Głosu czwartej edycji „The Voice Kids” zdobyła Sara Egwu-James z drużyny Tomsona i Barona. Ogłoszenie wyników na żywo stacja pokazała 17 kwietnia. Tydzień wcześniej wyemitowano odcinek finałowy.

Sara Egwu-James ma 12 lat. Zdaniem trenerów, dziewczyna ma niepowtarzalny głos i umiejętność interpretacji utworów. Po występie w „Przesłuchaniach w Ciemno” Cleo porównała Sarę do młodziutkiej Whitney Houston. Sara jest uczennicą szkoły podstawowej w Ośnie oraz w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach.

W finale czwartej edycji „The Voice Kids” znaleźli się również 10-letnia Tatiana Kopala (drużyna Cleo) oraz 14-letni Olek Klembalski (drużyna Dawida Kwiatkowskiego).

W programie „The Voice Kids” poszukiwany jest najlepszy głos wśród dzieci. W poprzednich latach talent show wygrali: Roksana Węgiel, Ania Dąbrowska i Marcin Maciejczak. Czwarta edycja ruszyła 27 lutego. Prowadzili ją Ida Nowakowska i Tomasz Kammel, a komentatorami byli Antoni Scardina i debiutujący w tej roli Oliwier Szot. W fotelach trenerskich ponownie zasiedli Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron.

Finał szybciej niż początkowo planowano

Ze względu na stwierdzenie przypadku koronawirusa na planie programu „Dance Dance Dance”, Telewizja Polska zdecydowała się na późniejsze rozpoczęcie emisji tanecznego show. Jednocześnie nadawca podjął decyzję o pokazaniu premierowych odcinków „The Voice Kids” również w piątkowe wieczory – 5 i 12 marca.