Monza gra z Interem, Puchar Anglii, lider vs. antylider Ligue 1

  • Felietony
  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie starcie lidera i antylidera Ligue 1, ale oprócz tego „hitu” będzie również prawdziwy hit w Pucharze Anglii oraz starcie Monzy z Interem w Serie A.

Piłka nożna, Serie A, mecz AC Monza vs. Inter Mediolan (sobota, 20:40 w Eleven Sports 2)

fot. YT Serie A

Monza walczy o ucieczkę znad strefy spadkowej! Zadanie będzie o tyle trudne, że ich rywalem jest czwarty Inter Mediolan. Mistrz Włoch węszy chęć wskoczenia na podium tabeli, ale wobec dobrych wyników rywali są bezradni. Są, rzecz jasna, faworytami tego spotkania, ale Monza może walczyć o to, by urwać im punkty, choć to zadanie będzie piekielnie trudne.

Piłka nożna, Puchar Anglii, mecz 3. rundy Manchester City vs. Chelsea FC (niedziela, 17:25 w Eleven Sports 1)

fot. YT Manchester City

Hit 3. rundy Pucharu Anglii. Mistrz Anglii, czyli Manchester City zagra na stadionie Etihad z Chelsea. Będzie to dość szybki rewanż za starcie z Premier League, które drużyny rozegrały w czwartek, 5 stycznia w Londynie. Jasnego faworyta nie ma w tym spotkaniu, bo zapewne obie drużyny będą chciały też wystawić młodszych zawodników. Jednak pewnie nie zabraknie chociażby Erlinga Haalanda. City będzie jednak chciało wygrać to spotkanie, by zachować szansę na podwójną koronę, choć w lidze dość pewnie prowadzi Arsenal.

Piłka nożna, Ligue 1, mecz Paris Saint-Germain vs. Angers SCO (środa, 20:55 w Canal+Sport i Eleven Sports 1)

fot. YouTube Ligue 1 Uber Eats

To będą łatwe punkty dla PSG. Na Parc des Princes grają z ostatnią drużyną ligi, Angers. Oni zgromadzili w tym sezonie zaledwie 7 punktów. Powinna to być wysoka wygrana PSG, szczególnie jeśli w składzie zagrają same wielkie sławy klubu jak Neymar, Messi czy Kylian Mbappe. Angers prezentuje w tym sezonie nienajlepszą formę, stąd raczej nie będzie żadnego zaskoczenia w tym spotkaniu.