Motowizja pokaże na żywo w 2023 wszystkie rajdy WRC i ERC oraz rundy WRX

  • Telewizja
Autor: rafs

Motowizja zawarła wieloletni strategiczny układ partnerski z WRC Promoter GmbH.

Dzięki tej współpracy Motowizja pokaże na swojej antenie na żywo wszystkie rundy WRC, ERC i World RX w całości i z polskim komentarzem. Telewizja dołącza do pasma Rally.TV tworzonego przez promotora WRC, grupę WRC Promoter GmbH. Będzie ona wyłącznym partnerem twórcy tego pasma na Polskę.

Współpraca gwarantuje polskim fanom dostęp do największych emocji związanych ze sportami motorowymi, transmitowanymi na żywo. Do ramówki Motowizji dodane zostanie także wiele premier materiałów archiwalnych i podsumowań z najważniejszych wydarzeń motorsportowych, co łącznie da blisko 1500 godzin premierowych treści na antenie.

Rozszerzenie obecności w Polsce jest kamieniem milowym w naszych wysiłkach na rzecz globalnego rozwoju WRC. Polska ma długą tradycję w rajdach. Legendy, takie jak Sobiesław Zasada czy walczący o mistrzostwo w kategorii WRC2 Kajetan Kajetanowicz, dowodzą ogromnego znaczenia sportów motorowych w tym kraju. Ponadto, bardzo cieszymy się ze wschodzących talentów, takich jak Mikołaj Marczyk, którego czeka świetlana przyszłość w sporcie. Blok programowy Rally.TV w Motowizji oraz nowa, wkrótce debiutująca na rynku oferta OTT zagwarantują polskim fanom rajdów nowy wymiar relacjizapewnia Jona Siebel, dyrektor zarządzający WRC Promoter

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy partnerskiej oraz przyłączenia do rodziny WRC. To jedna z najbardziej prestiżowych marek światowych sportów motorowych. Doceniamy zaufanie, jakim obdarza nas WRC Promoter. Wspólnie zapewnimy fanom motorsportu w Polsce przekazy z wydarzeń WRC, ERC i cyklu rallycrossowego, czyli World RX w najszerszym zakresie. To oznacza ponad 600 godzin relacji na żywo z najważniejszych odcinków specjalnych i wyścigów rallycrossowych oraz 30 wydarzeń sportowych rangi mistrzostw świata w ciągu sezonumówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Motowizja to kanał motoryzacyjny dostępny w ofercie sieci satelitarnych, kablowych i internetowych. Transmituje krajowe i zagraniczne sporty motorowe, patronując czołowym krajowym seriom i wydarzeniom motorsportowym.

Naszym celem jest promowanie motorsportu w Polsce i docieranie do nowych odbiorców, a najlepiej robić to za pośrednictwem najlepszych rozwiązań. Takim jest projekt Rally.TV. Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić, że będziemy mogli oglądać całe rajdy WRC czy rundy World RX na żywo w telewizji. Teraz to się dzieje, i to na polskiej antenie. Mamy nadzieję, że przyczyni to się także do popularyzacji sportów motorowych, na co od zawsze duży nacisk kładzie Motowizja ­– dodaje Gabriel Borowy, dyrektor zarządzający Motowizji

Transmisje WRC w Motowizji

Motowizja transmitowała wybrane odcinki specjalne dwóch ostatnich rajdów sezonu 2022 Rajdowych Mistrzostw Świata. Rajd Katalonii i Rajd Japonii komentowali Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak i Maciej Adamiuk. W poniedziałek po rajdzie nadawano magazyn podsumowujący rundę mistrzostw świata. WRC wróciło do Motowizji w 2022 roku po kilkuletniej przerwie. Stacja nadała w tym roku na żywo wszystkie odcinki specjalne Rajdu Polski zaliczanego do Rajdowych Mistrzostw Europy. Emitowano również podsumowania rund WRC, ERC oraz WRX (mistrzostw świata w rallycrossie).