Multimedialny koncert w internecie, specjalne audycje w rozgłośniach. Sylwestrowa oferta Polskiego Radia

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

Polskie Radio na sylwestrowy wieczór przygotowało propozycje dla miłośników różnych gatunków muzycznych. Radiowa impreza to koncerty gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, ale także muzyka poważna w sylwestrowym koncercie Filharmonii Narodowej.

Już o godzinie 19:00 na stronie www.polskieradio.pl, www.polskieradio.24.pl, a także na kanałach Polskiego Radia w serwisach YouTube i Facebook rozpocznie się „Koncertowy Sylwester Polskiego Radia”. Podczas tego wydarzenia wystąpią polskie gwiazdy, takie jak: Jarecki, Małgorzata Ostrowska, Wojciech Cugowski, Lanberry, Izabela Trojanowska, Łąki Łan i Kamp. Noworoczne życzenia o północy przekaże słuchaczom Prezes Zarządu Polskiego Radia – Agnieszka Kamińska.

Na antenie radiowej Jedynki po godzinie 20:00 zaprezentowana zostanie audycja „Sylwester z Jedynką”, którą poprowadzi Zbigniew Zegler. W ramach audycji będzie można wysłuchać retransmisji koncertu Izabeli Trojanowskiej, a po północy koncertu Lanberry. W godzinach 2:00 – 5:00, w ramach pasma „Sylwester z Jedynką – dogrywka” przy mikrofonie pojawi się Damian Sikorski.

Program 2 Polskiego Radia zaprasza od godziny 20:00 na transmisję Koncertu Sylwestrowego z Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej. Orkiestrę Filharmonii poprowadzi jej Dyrektor Artystyczny – Maestro Andrzej Boreyko. W programie: polki, walce, polonezy i inne dzieła o lżejszym charakterze. Transmisja będzie dostępna na stronie internetowej i na antenie Dwójki. Sylwestrową noc poprowadzą Andrzej Zieliński i Roch Siciński.

Na antenie Trójki o godzinie 18:00 rozpocznie się „Domówka z Trójką”, którą poprowadzi Tomasz Żąda. Po godzinie 22:00 do wspólnej zabawy zaproszą DJ-e: Mike Polarny w audycji „Sylwester w tropikach z Trójką”, a następnie Michał Margański i Norbert Borzym z „Toastem za Nowy Rok”. Sylwester z Trójką zakończy się nad ranem.

Przygotowania do powitania Nowego Roku, radiowa Czwórka rozpocznie już o godzinie 19:00 audycją Uli Kaczyńskiej – „Sylwestrowy starter”. Następnie, od godziny 21:00, „Sylwester z Czwórką” czyli imprezowe sety zaprzyjaźnionych z rozgłośnią DJ-ów. Nowy Rok ze słuchaczami spędzą Kamil Jasieński i Mateusz Kulik.

Polskie Radio Dzieciom zacznie sylwestrową zabawę o godzinie 20:00. Adam Dobrzyński, znany z audycji „Co nam w duszy gra?”, „Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego” i „Stare, znane, zapomniane” zaprosi do wspólnej zabawy młodszych i starszych. Na początek antena proponuje dużo muzyki tanecznej dla dzieci, stopniowo przechodzącej w tę dla rodziców.

Ponadto 31 grudnia o godzinie 20:00 stacje Polskiego Radia nadadzą orędzie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.