Nowa odsłona magazynu „Elle”. „Więcej świeżości, elegancji i luksusu”

  • Magazyny
Autor: mtom

Od 1 lutego, miesięcznik „Elle” będzie ukazywał się z odświeżoną szatą graficzną i nowymi rubrykami, które zostały przygotowane przez redakcyjny zespół Marty Drożdż. Nowa odsłona magazynu stawia na luksus, nowoczesność i modę. Nowe hasło przewodnie to: „Moja moda, moje ELLE”. Zmiany obejmą również serwis elle.pl.

fot. Elle

W makiecie wprowadziliśmy więcej światła, zmieniliśmy czcionkę na kobiecy font Play, który wyłącznie dla „Elle” zaprojektowało londyńskie studio graficzne. Magazyn ma więcej świeżości, elegancji i luksusu – mówi Marta Drożdż, redaktor naczelna.

Zmiany w magazynie uporządkuje nowa struktura pisma. Głównymi działami miesięcznika będą: „Trendy”, „Teraz”, „Uroda”, „Moda” i „Ekstra”.

Rubryka „Trendy” skupi się na aktualnościach i modowych inspiracjach. W dziale wprowadzono stronę „Polska moda”, gdzie są odkrywani i wspierani polscy projektanci. Natomiast „Teraz”, to strony łączące modę ze sztuką. Czytelniczka znajdzie tu informacje o najciekawszych premierach, wystawach, wydarzeniach, a także tematy dotyczące psychologii mody. W tym dziale oddano głos inspirującym kobietom – są one pytane o stosunek do aktualnych wydarzeń związanych z kobiecymi tematami. Ze strony „Książki mojego życia” czytelniczki dowiedzą się, co w literaturze polecają osoby związane z światem mody i trendów.

Z okazji pięciu lat istnienia na rynku również serwis elle.pl przejdzie metamorfozę. Na stronie głównej użytkownicy znajdą jeszcze więcej artykułów, galerii i filmów związanych z wiodącymi tematami z nowego numeru. Aż 70 proc. użytkowników czyta i ogląda stronę w telefonach, dlatego układ zostanie jeszcze bardziej dostosowany do małych ekranów.

Nową odsłonę magazynu będzie promować kampania reklamowa obejmująca TV, radio, internet, kino oraz promocję w punktach sprzedaży. Realizacją koncepcji i produkcją spotu zajmuje się agencja Salty Concept, a za zakup mediów odpowiada Starcom.