Klangor

Nowy polski serial „Klangor” od marca na antenie Canal+ Premium

mbog

26 marca widzowie Canal+ Premium zobaczą pierwszy odcinek nowego serialu „Klangor”. Produkcja jest dramatem rodzinnym z kryminalną historią w tle.

W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której jest jego rodzina (Maja Ostaszewska, Katarzyna Gałązka) pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.

Maja Ostaszewska i Arek Jakubik zagrali małżeńską parę na zakręcie, która musi zmierzyć się z najtrudniejszą sytuacją w życiu. Ich dwie nastoletnie córki o skrajnie różnych charakterach nie przepadają za sobą, a rywalizacja między nimi prowadzi do eskalacji konfliktu. Choć zdjęcia były trudne i intensywne to mam z nich jak najlepsze wspomnienia. Jednym z powodów była praca z fascynującymi aktorami – a byli to nie tylko ci znani i uznani, ale też absolutni debiutanci. I choć na planach filmowych bywam od wielu lat, to chyba pierwszy raz widziałem by tak wielu z nich tak blisko związało się ze swoimi bohaterami, często po prostu nimi byli. Na pewno dużą zasługę ma w tym solidny scenariusz pełny autentycznie napisanych postaci, które stawiane są przed najtrudniejszymi wyborami – mówi Łukasz Kośmicki, reżyser serialu.

W obsadzie znaleźli się także Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska, Maciej Musiał oraz Magdalena Koleśnik. Oryginalny scenariusz „Klangora” autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty został na pomyśle Tomasz Kamińskiego. Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, a za scenografię Agata Stróżyńska. Zdjęcia do produkcji zakończyły się w grudniu 2020 roku, a plan realizowany był w m.in.: Świnoujściu, Łodzi i Warszawie. Producentem serialu jest Opus TV.

Serial „Klangor” będzie można oglądać od 26 marca, w piątki o godzinie 21:00 na Canal+ Premium oraz online na canalplus.com.

W wiosennej ramówce Canal+ Premium ma się również znaleźć drugi sezon serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”.