PKO Bank Polski Ekstraklasa

Piłkarska Ekstraklasa w Canal+ i Telewizji Polskiej do końca sezonu 2022/23

mbog

Canal+ i Telewizja Polska pozyskały prawa do transmitowania piłkarskiej Ekstraklasy przez kolejne dwa sezony. Mecze najważniejszych ligowych rozgrywek w Polsce będzie można oglądać na antenach obu nadawców do końca sezonu 2022/23.

Na antenach Canal+ bez zmian będzie można oglądać wszystkie mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy. Natomiast Telewizja Polska pokaże po jednym spotkaniu w każdej kolejce. Mecze będą transmitowane na antenie TVP Sport, a wybrane trzy spotkania w każdym sezonie również na jednej z anten głównych.

To wielki sukces Telewizji Polskiej. O dwa lata przedłużyliśmy umowę z piłkarską Ekstraklasą i to na znacznie lepszych warunkach. W sezonach 2021/22 i 2022/23 będziemy dysponować w każdej kolejce albo pierwszym albo drugim wyborem spotkania. To gwarantuje, że najlepsze mecze będą dostępne w każdym polskim domu. Oczywiście, prawa do Ekstraklasy to ważne uzupełnienie piłkarskiego portfolio TVP: mamy EURO, mistrzostwa świata, Ligę Mistrzów, eliminacje do europejskich Pucharów, Puchar Króla i Włoch, II ligę, Ekstraligę kobiet oraz przede wszystkim mecze reprezentacji Polski – zarówno tej prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, jak również młodzieżowych oraz kobiet – powiedział Jacek Kurski, prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Jak informuje właściciel praw telewizyjnych, Canal+ w ramach zwiększonego zakresu praw cyfrowych będzie mógł również publikować skróty meczowe oraz magazyn internetowy na swoich oficjalnych stronach internetowych. Nadawca ten rozszerzył także swoje prawa do publikacji najważniejszych sytuacji meczowych w ramach „digital near live clips”, czyli materiałów wideo z kluczowymi akcjami meczowymi, które udostępniane są bezpośrednio po ich wystąpieniu jeszcze w trakcie spotkań. Canal+ będzie je mógł umieszczać nie tylko w swojej aplikacji mobilnej, ale również we własnych mediach społecznościowych.

Poprzednia umowa została podpisana w 2018 roku i obowiązywała do końca bieżącego sezonu – 2020/21.