Piotr Kraśko prowadzącym „Fakty TVN” i „Fakty po faktach”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W środę, 22 lipca w „Faktach TVN” zadebiutuje Piotr Kraśko. Dziennikarz będzie również jednym z gospodarzy programu publicystycznego „Fakty po Faktach”.

Piotr Kraśko zadebiutował w telewizji w roli prowadzącego program Telewizji Polskiej „5-10-15”. W następnych latach dziennikarz był m.in. korespondentem publicznego nadawcy w Rzymie, Brukseli i Stanach Zjednoczonych. Od 2008 roku prowadził główny serwis informacyjny TVP 1 – „Wiadomości”. Dziennikarz w swojej karierze relacjonował światowe wydarzenia i konflikty, m.in. wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy atak huraganu Katrina. W styczniu 2016 roku Piotr Kraśko zakończył współpracę z Telewizją Polską.

Piotr Kraśko
W listopadzie 2015 roku dziennikarz relacjonował zamach terrorystyczny w Paryżu – fot. Telewizja Polska

16 kwietnia 2016 roku Piotr Kraśko zadebiutował na antenie TVN. Tego dnia współprowadził razem z Kingą Rusin poranny program „Dzień dobry TVN”. Dziennikarz został również głównym prowadzącym „Faktów z zagranicy” (później „Fakty o świecie”) na antenie TVN 24 BiS. Był również gospodarzem wieczoru wyborczego podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku.

Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach – powiedział Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN 24. – Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce.

Dziennikarz w 2018 roku prowadził program „Wracajcie skąd przyszliście” na antenie TVN. Piotr Kraśko razem z grupą Polaków wyruszył w podróż śladem uchodźców.

Justyna Pochanke odeszła z Grupy TVN

Z końcem czerwca Justyna Pochanke rozstała się z redakcją „Faktów TVN” i TVN 24. Dziennikarka przez 19 lat była związana z Grupą TVN. Wcześniej, pod koniec 2019 roku, ze stacją pożegnał się szef pionu informacji TVN Adam Pieczyński, prywatnie mąż Justyny Pochanke.

Fakty TVN

Fakty TVN

Flagowy serwis informacyjny telewizji TVN. Pierwsze wydanie programu pojawiło się na antenie w dniu startu stacji, 3 października 1997 roku. "Fakty TVN" aktualnie są emitowane codziennie o godzinie 19:00 w TVN i TVN 24 BiS. Serwis prowadzą m.in. Anita Werner, Diana Rudnik, Grzegorz Kajdanowicz oraz Piotr Marciniak.