WIDEO

,,Plan B” – nowy film Kingi Dębskiej od piątku w kinach

  • Kultura
Autor: redakcja

W piątek, 2 lutego na ekrany polskich kin wejdzie „Plan B”,  najnowszy film Kingi Dębskiej, autorki „Moje córki krowy”. W rolach głównych zobaczymy m.in. Kingę Preis, Marcina Dorocińskiego, Edytę Olszówkę i Romę Gąsiorowską. Jest to pierwsza samodzielna produkcja NEXT FILMU, który w kwietniu 2017 r. rozszerzył swoją działalność o produkcję filmową.

„Plan B” opowiada o niełatwym poszukiwaniu miłości, o znajdowaniu sensu w relacjach z innymi ludźmi i nie tylko oraz o tym, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Film powstał na podstawie scenariusza Karoliny Szablewskiej – autorki pierwszej części „Listów do M.” oraz „Po prostu przyjaźń”.

– Jest takie uproszczenie, które się wdarło do polskiego kina, że trzeba opowiadać piękne historie o pięknych ludziach, a wtedy widzowie na to pójdą. O uczuciach powstają u nas zazwyczaj albo komedie romantyczne, albo ciężkie dramaty psychologiczne. Nie ma środka, gdzie pięknie się opowiada o uczuciach – nie w sposób uproszczony, jak w komediach romantycznych, ale też nie na smutno. Ja „Planem B” próbuję wypełnić tę lukę – mówiła Kinga Dębska w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami. Ich życie zostaje wywrócone do góry nogami. Natalia (Kinga Preis), Mirek (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka) spotykają na swojej drodze ludzi, dających im nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi. W życiu zawsze jest jakiś plan B.

Film promuje utwór „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Darii Zawiałow.

Producentem i dystrybutorem filmu jest NEXT FILM – firma należąca do Grupy Agora, zajmująca się produkcją i dystrybucją filmową. NEXT FILM działa na rynku filmowym od 2012 roku. Specjalizuje się w dystrybucji polskich produkcji.