Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich z Vikersund w TVP Sport

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • TVP
Autor: rafs

TVP Sport pokaże w weekend 10-12 grudnia zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich z norweskiego Vikersund.

Transmisje będzie można oglądać od piątku, 10 grudnia do niedzieli, 12 grudnia. TVP Sport pokaże konkursy Pucharu Kontynentalnego mężczyzn oraz sobotni konkurs kobiet w ramach tej rywalizacji. Widzowie będą mogli zobaczyć w akcji polskie zaplecze kadry, która startuje w ramach Pucharu Świata. Zawody nie odbędą się na znanym w świecie skoków obiekcie do lotów, lecz na skoczni dużej o rozmiarze 117m.

Do oglądania Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich zachęcał Przemysław Babiarz podczas transmisji z piątkowych kwalifikacji PŚ w Wiśle.

Puchar Kontynentalny w Vikersund – transmisja

W piątek transmisja pierwszej serii jest zaplanowana na godzinę 16:55 (początek zawodów o 17:00), a drugiej na 18:15.

Sobotni konkurs TVP Sport nada od godziny 10:55 (początek zawodów o 11:00), druga seria o 12:15. Konkurs PK kobiet stacja nada od godziny 17:55 (start konkursu o 18:00), runda finałowa o 19:00.

Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego mężczyzn stacja nada o 10:40 (start zawodów 10:45), a rundę finałową o 11:50.

„Domem skoków narciarskich była, jest i będzie Telewizja Polska”

Telewizja Polska nie uzyskała sublicencji od Discovery na pokazywanie Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/22. Wszystkie konkursy zagraniczne PŚ w telewizji darmowej pokazuje TVN. TVP posiada prawa do transmisji zawodów w ramach PŚ rozgrywanego w Polsce oraz mistrzostwa świata w lotach. W weekend 3-5 grudnia publiczny nadawca pokazywał Puchar Świata w Wiśle.

W sobotni poranek, 4 grudnia dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski ponownie skomentował brak sublicencji od Discovery na transmisje Pucharu Świata. Określił tę sytuację jako „polityczną fanaberię”. Podkreślił również, że TVP „była, jest i będzie domem skoków narciarskich”.

 

TVP Sport w każdy weekend zaprasza na magazyn skoków narciarskich „Trzecia seria”.