Radio ESKA 2 zamiast Radia Supernova? Zmiany w Grupie ZPR Media

  • ZPR Media
Autor: mab

Grupa ZPR Media planuje zrezygnować z nadawania stacji pod marką Radio Supernova. Nadawca chce zmienić nazwę sieci rozgłośni na ESKA 2.

O zmianach jako pierwszy poinformował Presserwis. Grupa ZPR Media planuje rozwijać markę parasolową ESKA. Nowa sieć stacji radiowych bez zmian ma emitować polską muzykę. Nadawca jest zobowiązany do tego zapisami w koncesjach (różny udział, wybrane stacje mogą emitować wyłącznie polskie utwory).

Radio Supernova ma już nowych dyrektorów. Rozgłośnią kieruje Olgierd Wojtkowiak, zaś za programowanie muzyki odpowiedzialny jest Paweł Karpiński, czyli szefowie Radio ESKA. Grupa rozstała się się z Anną Paluszek i Pawłem Wiszniewski, a także prezenterami: Jakubem Adamiakiem i Piotrem Jachimem.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jakub Adamiak (@kuba_adamiak)

Radio Supernova w maju 2021 roku rozpoczęło nadawanie na częstotliwościach Radia WAWA. Stacja miała mieć miejski charakter, początkowo stawiała na promocję nowych brzmień i art popu. Z czasem przywrócono do playlisty muzykę disco polo.

Z badania Radio Track (Kantar na zlecenie Komitetu Badań Radiowych) wynika, że udział w czasie słuchania Radia Supernova wynosi 0,8% (lipiec-wrzesień 2023 roku). Dla porównania Radio WAWA w tym samym okresie 2020 roku miało udziały na poziomie 1,9%.