Radiowa Trójka świętuje 62. urodziny. Co w ramówce?

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

W Poniedziałek Wielkanocny, 1. kwietnia Radiowa Trójka będzie świętować 62. urodziny. Co rozgłośnia przygotowała z tej okazji?

Radio od rana będzie świętowało urodziny muzyką. Tuż po godz. 6 rano rozpoczną się „Muzyczne rozmowy” z udziałem Renaty Przemyk i Dagi Gregorowicz z zespołu Dagadana. Opowiedzą one między innymi o wydanej w lutym tego roku wspólnej płycie „Vera to ja”. Trójka nada ich koncert tego samego dnia o 17:00.

Rozgłośnia planuje jeszcze koncerty o godzinach 11:00, 19:00 i 21:00. Wystąpią w nich Marcin Masecki, który zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Boleras y mas”,  Lech Janerka, który w 2023 roku powrócił z nową płytą „Gipsowy odlew falsyfikatu”. a także Kari Sál i Adam Bałdych. O 13:00 na antenie Artur Andrus i Joanna Kołaczkowska wystąpią we wspólnym programie muzyczno-kabaretowym. Artur Andrus w 2024 obchodziłby jubileusz 30-lecia pracy na antenie, gdyby nie zmiany w 2020 roku.

Świat sztuki i sportu na antenie 1 kwietnia

Programy na antenie Radiowej Trójki w dniu urodzin poprowadzą także Katarzyna Borowiecka, Michał Nogaś, Krzysztof Łoniewski  i Dariusz Urbanowicz. Katarzyna Borowiecka porozmawia o polskim kinie z Agnieszką Smoczyńską („Silent Twins”), Pawłem Maśloną („Kos”) i Janem P. Matuszyńskim („Żeby nie było śladów”). Michał Nogaś natomiast spotka się z Zytą Rudzką (ubiegłoroczną laureatkę Nagrody Literackiej „Nike”), Joanną Kuciel-Frydryszak (zdobywczynią Nagrody im. Teresy Torańskiej i Bestsellerów Empiku) oraz Grzegorzem Piątką (posiadaczem „Paszportu Polityki” oraz Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii esej). Krzysztof Łoniewski i Dariusz Urbanowicz zaprosili na urodzinowe spotkanie aktorkę Annę Dereszowską i siatkarza Andrzeja Wronę.

Zmiany w Radiowej Trójce

Radiowa Trójka, tak jak i całe media publiczne przeszły zmiany na przełomie 2023 i 2024 roku. Szefową zespołu została Agnieszka Szydłowska, a do radia dołączyły miedzy innymi Katarzyna Borowiecka i Renata Grochal. Rozgłośnie zmieniła swoją ramówkę, a także pyta słuchaczy o to, co może w niej zmienić. Pracę straciła między innymi Beata Michniewicz, która prowadziła „Salon Polityczny Trójki”.

Według informacji Pressserwisu, do zespołu radia ma wrócić Jarosław Kuźniar, który współpracował z radiem na przełomie XX i XXI wieku Sam zainteresowany wrzucił tweeta, w którym widać logo rozgłośni z lat jego współpracy. Miał spotkać się z dyrektorką radia.