Real gra z Celtą, bitwa o Anglię i wyjście ze strefy spadkowej, rewanż w Eindhoven o Ligę Mistrzów

• Felietony
  • Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie Real na wyjeździe gra z Celtą Vigo, Manchester United gra z Liverpoolem w mającej nieco inny wymiar „bitwie o Anglię”, a PSV gra w rewanżu z Rangers o Ligę Mistrzów.

Piłka nożna, LaLiga Santander, mecz Celta Vigo vs. Real Madryt CF (sobota, 21:55 w Canal+Sport 2)

Real gra drugi mecz w sezonie i drugi wyjazdowy. Tym razem zagra z Celtą Vigo. Mistrzowie Hiszpanii rozpoczęli sezon od zwycięstwa nad Almerią 2:1. Główną rolę w tym zwycięstwie odegrał David Alaba, który chwilę po wejściu na boisko strzelił bramkę z rzutu wolnego. Austriak również w starciu z Celtą Vigo może być kluczowym zawodnikiem „Królewskich”. Drużyna z Vigo rozpoczęła sezon od remisu 2:2 z Espanyolem. Mogli wygrać ten mecz, jednak stracili gola na 2:2 w 98. minucie po rzucie karnym Joselu. Mogli mieć 3, skończyli z 1 punktem.

Piłka nożna, Premier League, mecz Manchester United vs. Liverpool FC (poniedziałek, 20:55 na Viaplay, studio 20:00)

„Bitwa o Anglię”, ale na początku sezonu bardziej o przetrwanie. Zarówno Manchester United, jak i Liverpool koszmarnie rozpoczęły ten sezon. Liverpool sezon zaczął od dwóch remisów, natomiast Manchester United od dwóch porażek. Podopieczni Erika ten Haga będą chcieli zmazać plamę z początku sezonu i wyrwać cenne 3 punkty Liverpoolowi. To samo jednak może być celem piłkarzy Jurgena Kloppa. „The Reds” nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów na początku sezonu. Ona może być kosztowna w kontekście walki o czołowe miejsca w lidze i udział w europejskich pucharach.

Piłka nożna, rewanżowy mecz 4. rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów: PSV Eindhoven vs. Rangers FC (środa, 20:50 w Polsacie Sport Premium 1 i TVP Sport, studio 19:00 w Polsacie Sport Premium 1, 20:35 w TVP Sport)

Rewanż w Eindhoven. PSV gra z Rangersami o Ligę Mistrzów. Przegrany tego dwumeczu zagra w Lidze Europy. W pierwszym starciu rozegranym w Glasgow Rangersi zremisowali z PSV 2:2. Dużą rolę odegrał bramkarz PSV, który wpuścił kuriozalną bramkę Lawrenca. Gol Obispo w 78. minucie mógł być na wagę zwycięstwa, a tak dał tylko remis. Wszystko więc jest możliwe przed starciem w Eindhoven. Wygrana da powrót PSV po 4 latach przerwy do Ligi Mistrzów. W przypadku Rangers byłby to powrót po 12 latach.