„Repozytorium Maturzysty” z Idą Nowakowską i Aleksandrem Sikorą na antenach TVP

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Prezenterzy „Pytania na Śniadanie” pomagają tegorocznym maturzystom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Program „Repozytorium Maturzysty” można oglądać w TVP HD i TVP Rozrywka.

Cykl edukacyjny „Repetytorium Maturzysty” to 70-minutowe audycje, w których Ida Nowakowska i Aleksander Sikora razem z nauczycielami warszawskich liceów omawiają wybrane zagadnienie maturalne. W programie pojawią się treści z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie, na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W „Repetytorium Maturzysty” występują także psychologowie oraz trenerzy rozwoju osobistego, którzy poradzą, jak radzić sobie ze stresem podczas egzaminu oraz przeprowadzą specjalne treningi wspomagające zapamiętywanie dużych ilości materiału.

Cykl powtórzeniowy jest tworzony we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Centralną Komisją Egzaminacyjną. Partnerem projektu jest Fundacja PGNiG.

Od 30 marca Telewizja Polska emituje lekcje w ramach cyklu „Szkoła z TVP”. W kwietniu projekt ruszył w odświeżonej formule.

„Repetytorium Maturzysty” emitowane jest od poniedziałku do piątku o godzinie 10:20 w TVP HD. Powtórki w TVP Rozrywka o godzinie 18:00.