Serialowa odsłona filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w Playerze

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

24 stycznia w serwisie Player.pl udostępniono pierwsze dwa odcinki serialu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Produkcja opowiada o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił.

W wieku 23 lat Tomasz Komenda został oskarżony o gwałt i zabójstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść, przez co trafił za kratki. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po kilkunastu latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

Serial Player Original powstał na bazie filmu o tym samym tytule w reżyserii Jana Holoubka. Czteroodcinkowa produkcja nie tylko pokazuje wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Tomasza Komendy. Pozwala także bliżej przyjrzeć się wybranym aspektom tej historii. Widzowie jeszcze lepiej poznają więzienną codzienność młodego Komendy. Zagłębią się także w meandry śledztwa, które pomogło w jego uniewinnieniu oraz relacje rodzinne.

Rolę Tomasza Komendy zagrał Piotr Trojan. Ponadto w produkcji wystąpili m.in. Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.

Dwa pierwsze odcinki serialu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” trafiły do biblioteki Playera w niedzielę, 24 stycznia. Pierwszy epizod został udostępniony w ofercie bezpłatnej. Kolejne odcinki publikowane będą co tydzień. W serwisie Player.pl można również obejrzeć film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.