Superstacja rezygnuje ze stałej obsady lektorskiej. Prognoza pogody bez ciekawostek

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • Polsat
Autor: mbog

Od 12 sierpnia autorzy materiałów czytają teksty reportaży emitowanych w Superstacji. Wcześniej widzowie mogli usłyszeć wyłącznie głosy wybranych dziennikarzy. Z nieoficjalnych informacji portalu omediach.info wynika, że władze stacji chcą w serwisach informacyjnych powrócić do formuły sprzed nowej odsłony.

Od 30 września 2019 roku, wraz ze startem nowej odsłony Superstacji, teksty w reportażach były czytane – z kilkoma wyjątkami – wyłącznie przez Małgorzatę Chodkowską lub Marka Gawrońskiego. Po prawie 11 miesiącach zdecydowano się wrócić do formuły z autorskimi relacjami.

Konrad Młodziński
Do reportaży powrócił tzw. stand up, czyli komentarz reportera – fot. Superstacja

Materiały, w których teksty są czytane przez lektorów, pojawiają się wciąż między innymi w „Teleexpressie” TVP 1, a także w „Teleserwisie” TVN 24 i „Metro 18:30” w Telewizji Metro.

„Pogoda” bez ciekawostek

Ponadto zmieniono formułę prognozy pogody w Superstacji. Zrezygnowano z prezentowania ciekawostek meteorologicznych na początku programu. Bez zmian mapy przedstawiają sytuację pogodową w mniejszych miejscowościach. Prognozę w Superstacji prowadzi głównie Kasia Kamińska.

Kasia Kamińska
fot. Superstacja

Zmiany w Superstacji

W lipcu rozpoczęto wprowadzanie kolejnych zmian w Superstacji. Zwolniono zastępcę dyrektora programowego – Grzegorza Adamczyka. Na antenę powrócił serwis sportowy. Natomiast w sierpniu pojawiły się nowe programy: „Ze Świata”, „Magazyn reporterów. Interwencje” i „Tok Szoł”.