„Szkło kontaktowe” zadebiutowało z nową oprawą [WIDEO]

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

W poniedziałek, 6 lutego program „Szkło kontaktowe” po kilku latach otrzymał nową oprawę graficzną.

Nowa szata graficzna programu nadawanego w TVN24 jest oparta na motywie pralni, gdzie występują prowadzący i komentatorzy programu. Zmienił się również wygląd wirtualnego studia. Oprawa muzyczna pozostała z kolei bez zmian. Autorem sygnału dźwiękowego jest Karim Martusewicz. Pierwsze wydanie w nowej odsłonie prowadził Tomasz Sianecki, a komentatorem był Marek Przybylik.

fot. TVN24
fot. TVN24

Pogłoski o nowościach pojawiły się po raz pierwszy w 2022 roku. a debiut nowej czołówki był kilkukrotnie przekładany. Ostatnia zmiana oprawy miała miejsce w sierpniu 2018 roku. 

O „Szkle kontaktowym”

W „Szkle Kontaktowym” prowadzący i komentator omawiają aktualne wydarzenia polityczne w żartobliwy sposób, a ich rozmowy przeplatane są telefonami od telewidzów. Program jest nadawany nieprzerwanie od 2005 roku w TVN24 codziennie o godzinie 22:00. Wyjątkiem były przerwy z powodu Wszystkich Świętych, wydań specjalnych dot. ważnych wydarzeń czy początkowego etapu wojny w Ukrainie. Wtedy emisję programu wznowiono dopiero w sobotę, 12 marca. W środę, 25 stycznia i czwartek, 26 stycznia na antenie wyemitowano spektakl z okazji 18-lecia audycji.