TVP 3 bez wieczornej Mszy Świętej. W zamian portugalska telenowela

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Od 1 lipca TVP 3 po godzinie 20:00 emituje portugalską telenowelę „Ta jedyna” oraz programy kulinarne i reportaże. Wcześniej w tym paśmie stacja pokazywała Mszę Świętą z Jasnej Góry.

Ta jedyna

Telenowela „Ta jedyna” („A unica mulher”) opowiada historię Luisa Miguela, młodego portugalskiego inżyniera. Po ukończeniu studiów postanawia szukać szczęścia w Angoli, byłej kolonii portugalskiej, która przeżywa okres bujnego rozwoju gospodarczego. Po przybycie do Luandy, Luis zostaje ciężko ranny wskutek wybuchu na budowie i trafia do szpitala.

Kiedy Luis odzyskuje przytomność, poznaje młodą pielęgniarkę Marę Venancio, która się nim opiekuje. Zakochuje się w niej – jest pewny, że to miłość jego życia. Gdy wreszcie się spotykają, okazuje się, że ojcem Mary jest Norberto, angolski przedsiębiorca, który nienawidzi Portugalczyków i nigdy nie dopuści do tego, by jego córka związała się z jednym z nich.

Luis i Mare
Luis i Mare – fot. Telewizja Polska

W obsadzie telenoweli „Ta jedyna” znaleźli się Lourenco Ortigao, Ana Sofia Martins, Jose Wallenstein, Alexandra Lencastre, Angelo Torres, Rita Pereira. Produkcję wyreżyserował Antonio Borges Correia.

Telenowelę „Ta jedyna” można oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:00 w TVP 3. Serial jest również emitowany od 8 czerwca o godzinie 8:40 w TVP 1.

Reportaże i programy kulinarne

Następnie telewizyjna Trójka, w zależności od dnia, pokazuje cykl reportaży „Całkiem niezła historia” (poniedziałek i wtorek) lub programy kulinarne „Nasze najpyszniejsze” (środa) i „Słodka kuchnia Pszczółek” (czwartek). Emisja o godzinie 20:25.

Natomiast w piątki o godzinie 20:00 stacja emituje reality show „Ocaleni”. W programie pojawiają się prawdziwe historie, które wywołują łzy wzruszenia, a czasem dreszcz oburzenia.

Msza Święta na okres epidemii

Od marca telewizyjna Trójka o godzinie 20:00 pokazywała Mszę Świętą z Jasnej Góry. Emisja nabożeństwa była związana z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Kanał nie rezygnuje z transmisji z Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą można oglądać o godzinie 15:00.