Telewizja Metro z lekcjami dla szkół średnich

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W środę, 22 kwietnia telewizja Metro rozpocznie emisję programu „Korki.TV”. Audycja będzie skierowana do uczniów szkół średnich i ma pomóc w realizacji programu edukacyjnego.

Lekcje będą odbywać się od poniedziałku do piątku. W ramach 1,5-godzinnego bloku będą emitowane zajęcia z trzech różnych przedmiotów. Premierowe odcinki „Korki.TV” będzie można obejrzeć w godzinach 11:30 – 13:00. Natomiast powtórki będą emitowane po godzinie 9:00.

Pierwszego dnia emisji, w środę pojawią się lekcje z matematyki, języka polskiego i angielskiego. W kolejnych dniach będzie można obejrzeć zajęcia między innymi z biologii i historii.

Publiczny nadawca z projektem „Szkoła z TVP”

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, 30 marca Telewizja Polska rozpoczęła emisje lekcji dla uczniów szkół podstawowych. Projekt „Szkoła z TVP” powstaje we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz przy wsparciu finansowym Fundacji PGNiG. Tydzień później publiczny nadawca poszerzył akcję o lekcje dla uczniów szkół średnich. Po świętach wielkanocnych Telewizja Polska zawiesiła na kilka dni emisję z zajęć edukacji wczesnoszkolnej w celu dopracowania formuły.

Szkoła z TVP
Lekcje dla uczniów szkół średnich premierowo są emitowane w TVP HD i TVP Kultura – fot. Telewizja Polska