Telewizja Polska ponownie z premierowymi odcinkami programów rozrywkowych

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Telewizja Polska wznawia produkcje wybranych programów rozrywkowych. Premierowe odcinki po przerwie można było obejrzeć już w pierwszy majowy weekend.

Od 2 maja telewizyjna Dwójka emituje nowe odcinki teleturnieju „Familiada”. Nagrania odbywają się bez udziału publiczności. Ponadto liczba osób w drużynach została zmniejszona z 5 do 3 osób, aby można było zachować odpowiedni odstęp pomiędzy uczestnikami. W studiu pojawiła się również przezroczysta ścianka oddzielająca przedstawicieli drużyn.

Familiada
fot. Telewizja Polska

Natomiast 3 maja powróciły muzyczne programy „Szansa na sukces. Opole 2020” oraz „Jaka to melodia?”.

Emisja przerwanej edycji talent show rozpoczęła się od odcinka z piosenkami o tematyce wiosennej. Na kanapie jurorskiej zasiedli: Kasia Cerekwicka, Halina Mlynkova oraz Łukasz Zagrobelny. Bohaterami kolejnych programów będą: zespół Enej, grupa VOX oraz Formacja Nieżywych Schabuff. W każdym z czterech premierowych odcinków weźmie udział po siedmiu wykonawców.

„Jaka to melodia?” powróciła w zmodyfikowanej scenografii. Pulpity zawodników zostały ustawione w większej odległości. Nowym elementem programu jest mini-zespół muzyczny, który wykonuje wybrane utwory. Piosenki śpiewa Kasia Dereń, a zespół wspiera DJ Adamus. Podobnie jak w pozostałych produkcjach, nagrania odbywają się bez udziału publiczności.

W ostatnich dniach ruszyły zdjęcia do nowych odcinków „Koła fortuny”. Teleturniej bez zmian prowadzą Norbert „Norbi” Dudziuk i Izabella Krzan.

Przerwa w produkcji nowych odcinków została spowodowana epidemią COVID-19. Telewizja Polska zakończyła już emisję wybranych seriali, m.in. „Echo serca” i „O mnie się nie martw”. Ponadto nadawca przyśpieszył emisję finału tanecznego show „Dance Dance Dance”, program wygrał duet Fit Lovers. Stacja emituje również serial realizowany w domach aktorów – „Będzie dobrze, kochanie”.