TV JOJ 24 ma wkrótce wystartować w Słowacji

  • Telewizja
Autor: rafs

Słowacka spółka nadawcza TV JOJ ma wkrótce wystartować z emisją kanału informacyjnego JOJ 24.

Stacja otrzymała koncesję na nadawanie w marcu bieżącego roku. W oświadczeniu na Facebooku dyrektor generalny TV JOJ Marcel Grega napisał, że JOJ 24 wystartuje jesienią. Stacja ma być wyrazem świętowania przez stację 20-lecia istnienia, które miało miejsce 2 marca. Grega dodaje, że największe zaplecze redakcyjne na Słowacji pozwala im na uruchomienie pełnoprawnej, słowackiej stacji informacyjnej. Ma ona, tak jak i „Noviny TV JOJ”, otrzymać nowe studio. Według informacji portalu Mediaklik redaktorem naczelnym telewizji informacyjnej ma zostać wieloletni dziennikarz JOJ 24 Dárius Haraksin. Pracuje on w JOJ od początku, czyli 2002 roku.

Na Słowacji nadają na ten moment dwa kanały informacyjne. Są to TA3, które swoją emisję prowadzi od 2001 roku oraz RTVS :24, które nadaje od 28 lutego 2022 roku. Ta druga stacja powstała na fali krytyki widzów ze względu na niedostateczną reakcję mediów publicznych na wydarzenia po wybuchu wojny w Ukrainie 24 lutego. Ponadto u południowych sąsiadów można odbierać CT24, czyli kanał informacyjny czeskiej telewizji publicznej, a w północnych rejonach kraju także TVP Info.

O TV JOJ

Słowacka TV JOJ rozpoczęła nadawanie 2 marca 2002 roku. Stację założył Vladimir Zelezny, były szef czeskiej TV Nova. JOJ 24 ma być ósmą stacją od JOJ nadawaną na Słowacji.

Oprócz głównego kanału, TV JOJ, spółka nadaje kanały przeznaczone dla młodej widowni, kobiet, dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, fanów sportu i filmów  (JOJ Plus, WAU, Tuki, Jojko, JOJ Cinema i JOJ Sport). Spółka nadaje także sześć kanałów dla Czechów (JOJ Family, CS Film, CS Horror, CS Mystery i CS History). W Polsce TV JOJ dostępne jest ze słowackich multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej oraz przez stronę internetową stacji.