TVP Sport HD ponownie w naziemnej telewizji cyfrowej. TVP Rozrywka na MUX8

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

Od 9 czerwca widzowie naziemnej telewizji cyfrowej ponownie mogą oglądać stację TVP Sport w jakości HD w ramach multipleksu trzeciego. Kanał TVP Rozrywka został przeniesiony na MUX 8.

Jednocześnie kanał TVP HD, który był dostępny dla widzów telewizji naziemnej od 2 kwietnia, powrócił do dystrybucji wyłącznie satelitarno-kablowej.

W związku z tym, że organizatorzy wydarzeń sportowych zapowiedzieli w ciągu najbliższych dni przywrócenie niektórych rozgrywek sportowych – m.in. wznowione zostały rozgrywki Ekstraklasy w piłce nożnej – znaczącemu wzbogaceniu ulegnie oferta programowa stacji TVP Sport, a co za tym idzie zwiększy się liczba widzów w całej Polsce przed telewizorami. Telewizja Polska zdecydowała się przywrócić pierwotny standard nadawania TVP Sport, czyli rozdzielczość obrazu HD z multipleksu trzeciego – można przeczytać w komunikacie Telewizji Polskiej.

TVP Sport HD
Przełączenie sygnału z SD na HD miało miejsce po pierwszej w nocy w trakcie emisji gali bokserskiej – fot. Telewizja Polska

Od 28 marca TVP Sport było dostępne w jakości SD. Jednocześnie Telewizja Polska dodała do oferty MUX 3 stację TVP Rozrywka. Zmiany zostały wprowadzone w związku z realizacją cyklu „Szkoła z TVP” .