Wyborcza.pl z serwisem dla Elbląga i okolic

  • Internet
  • Agora
Autor: mbog

Od 7 października w ramach Wyborcza.pl działać będzie nowy serwis lokalny z informacjami dotyczącymi Elbląga i okolic.

Na łamach serwisu Elblag.wyborcza.pl, który ruszy w czwartek, pojawią się publikacje dotyczące lokalnej polityki, gospodarki, edukacji, kultury czy historii. Redakcja będzie interesować się m.in. kondycją służby zdrowia, rozwijającą się turystyką, ale i ciekawymi ludźmi z miasta i okolic. Dziennikarze będą śledzić też sprawę przekopu Mierzei Wiślanej.

Niewątpliwie jedną z ważnych dla regionu Powiśla spraw jest budowa przekopu Mierzei Wiślanej. Sam wielokrotnie krytykowałem tę inwestycję. Na łamach serwisu Elblag.wyborcza.pl będzie miejsce, by obiektywnie relacjonować budowę, a także zamieszczać różne oceny tego projektu – informuje Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej i szef jej redakcji lokalnych. – W „Wyborczej” dobrze rozumiemy lokalność i zależy nam, aby opisywać sprawy z lokalnego punktu widzenia, a ten niekoniecznie zgodny jest z narracją ogólnopolską.

Tematy związane z Elblągiem i okolicami przedstawiać będą lokalni reporterzy: Adrianna Kuzko i Michał Pałczyński, którzy będą podlegli trójmiejskiej redakcji Grzegorza Szaro. Szefem nowego serwisu jest Grzegorz Kubicki, redaktor naczelny Gazety Wyborczej Trójmiasto.

Kampania reklamowa

Inauguracji serwisu Elblag.wyborcza.pl towarzyszy akcja promocyjna pod hasłem „Płyniemy do Elbląga”, obejmująca cykl publikacji w Gazecie Wyborczej i na Wyborcza.pl, przybliżających miasto czytelnikom z całej Polski. Oprócz tego redakcja z Trójmiasta przygotowała także akcję specjalną.

Do Elbląga przypłyniemy nie tylko symbolicznie – mówi Grzegorz Kubicki, redaktor naczelny Gazety Wyborczej Trójmiasto. – W czwartek, 7 października, w pierwszym dniu działania serwisu Elblag.wyborcza.pl, wypłyniemy motorówkami z przystani Żabi Kruk przy naszej redakcji w Gdańsku i po kilku godzinach, ok. godz. 17:00, przypłyniemy do Elbląga, w okolice napisu „Elbląg” na Starym Mieście. To wyjątkowe wydarzenie, ale i podkreślenie tego, że od teraz będziemy mieli w Elblągu swoich dziennikarzy, że chcemy być blisko elblążan i ważnych dla nich spraw.

Elblag.wyborcza.pl to już 32. serwis lokalny Gazety Wyborczej. W ostatnich miesiącach uruchomione zostały redakcje w Wałbrzychu, Zakopanem, Koszalinie i Rybniku.