Wystartował kanał JOJ24

rafs

W niedzielę, 2 października o godzinie 19:00 wystartował kanał informacyjny grupy JOJ – JOJ24.

Stacja rozpoczęła emisję programem „Krimi Noviny”.  Według informacji prasowej przekazanej przez TV JOJ, JOJ24 pierwszego wieczoru emisji osiągnęła oglądalność na poziomie 0,7%. Wyprzedziła tym samym stacje konkurencyjne. Slogan brzmi „Obiektywne informacje ze sprawdzonych źródeł”.

JOJ24 nadaje według koncesji 80% treści informacyjnych (relacje na żywo, serwisy informacyjne, konferencje prasowe, informacje sportowe i prognozy pogody). Resztę wypełnia publicystyka. Flagowym programem są, w ramach bloków informacyjnych, serwisy „Noviny 24”. Głównymi programami są „Udalosti” o 17:00 i 22:00.  Są również programy o życiu gwiazd, jak i również wywiady w formie podcastów. Stacja nadaje całodobowo w emisji naziemnej, kablowej i satelitarnej. Kanał dostępny jest także za darmo w emisji internetowej na stronie nadawcy. Stacja retransmituje także programy informacyjne nadawane równocześnie na głównej antenie TV JOJ.

Redaktorem naczelnym telewizji informacyjnej został wieloletni dziennikarz JOJ 24 Dárius Haraksin. Pracuje on w JOJ od początku, czyli 2002 roku.

fot. JOJ24

Stacje informacyjne w Słowacji

W Słowacji nadają trzy stacje informacyjne. Oprócz JOJ24, można oglądać również TA3 oraz RTVS 24. Najstarszym kanałem jest TA3, które emituje swój program nieprzerwanie od września 2001 roku. Ma ona oglądalność pozwalającą konkurować ze stacjami komercyjnymi. Stacja na przełomie 2021 i 2022 roku zmieniła swojego właściciela.

Drugim kanałem informacyjnym jest stacja RTVS 24, która wystartowała w poniedziałek, 28 lutego 2022 roku. Emisję rozpoczęto z uwagi na wojnę w Ukrainie oraz niedostateczną reakcję słowackich mediów publicznych o poranku w czwartek, 24 lutego Za tamtą sytuację swoje stanowisko stracił szef programów informacyjnych w RTVS. Trzecią stacją jest JOJ24.

O TV JOJ

Słowacka TV JOJ rozpoczęła nadawanie 2 marca 2002 roku. Stację założył Vladimir Zelezny, były szef czeskiej TV Nova. JOJ 24 jest ósmą stacją od JOJ nadawaną na Słowacji. Spółka emituje także swoje kanały w sąsiednich Czechach. W tym roku TV JOJ świętuje swoje 20-lecie istnienia.