Znamy pierwsze gwiazdy 5. Olsztyn Green Festival

  • Kultura
Autor: redakcja

Zespół Coma z Piotrem Roguckim, projekt niXes z Anią Rusowicz i przyszłość polskiej elektroniki Pola Rise – to pierwsze gwiazdy Olsztyn Green Festival 2018. W dniach 17-18 sierpnia br. fani polskiej muzyki popularnej już po raz piąty spotkają się nad jeziorem Ukiel w Olsztynie na kilkunastu koncertach, spotkaniach z artystami, warsztatach ekologicznych, zajęciach sportowych i aktywnościach dla całej rodziny.

Agora i Miasto Olsztyn po raz kolejny zapraszają na festiwal, na którym posłuchać można tego, co obecnie w polskiej muzyce najlepsze. Wydarzenie jest adresowane nie tylko dla osób, którzy lubią dobrą muzykę, ale też dla ludzi ceniących sobie piękno natury oraz promujących zdrowy styl życia. W zeszłym roku w festiwalu udział wzięło ponad 25 tysięcy osób, które w efektownej scenerii mazurskiej przyrody słuchały 22 artystów polskiej sceny muzycznej.

Organizatorzy wydarzenia właśnie przedstawili pierwsze gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu – na Olsztyn Green Festival 2018 wystąpią zespół Coma, projekt niXes i wokalistka Pola Rise.

Coma – zespół rockowy znany fanom z energetycznych i widowiskowych koncertów, które łączą w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Formacja powstała w 1998 r., a w maju 2004 r. wydała swój debiutancki album pt. „Pierwsze wyjście z mroku”, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, branżę i publiczność. Płyta została nagrodzona m.in. Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku Coma została laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Wokalista i lider zespołu – Piotr Rogucki to zdobywca wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej, m.in.: 2. nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2002 r. czy Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004. Wydał trzy albumy solowe: „Loki – wizja dźwięku”, „95-2003″ i „J.P. Śliwa”. W ostatnich latach zespół Coma z powodzeniem koncertował w Wielkiej Brytanii, a w najbliższym czasie ma trasę koncertową w Szkocji (luty) i w Irlandii (na jesieni).

niXes – nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistycznie do klimatów neo-hippie, czyli połączenia elektroniki z elementami rocka psychodelicznego. Zespół czerpie inspiracje ze sceny australijskiej i takimi zespołami, jak Tame Impala czy Pond. Ania Rusowicz (córka Ady Rusowicz – legendarnej wokalistki Niebiesko-Czarnych) do tej pory znana z bigbitowego brzmienia, tym razem sięga po zupełnie odmienne środki artystycznego wyrazu. Jednocześnie niXes to projekt spójny i konsekwentny. „Próżne może okazać się doszukiwanie się analogii między big-bitem a niXes” – twierdzi sama artystka. Nietypowości projektowi dodają też teksty w języku angielskim, silnie nawiązujące do tematyki kosmosu i metafizyki.

Pola Rise – młoda wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Zadebiutowała w 2015 r., jej muzyka zaciera granice między electropopem a muzyką alternatywną. Jako jedyna polska artystka została zaproszona do realizacji własnego Deezer Session, obok Eda Sheerana, Selah Sue czy London Grammar. Wraz z zespołem zagrała ponad 100 koncertów w Polsce i na świecie. W styczniu br. ukazała się jej debiutancka płyta „Anywhere But Here”.

Wszystkie informacje o Olsztyn Green Festival 2018 są dostępne na profilu wydarzenia na Facebooku: Facebook.com/olsztyngreenfest.

Kontakt z organizatorami: olsztyngreenfestival@agora.pl

Bilety na festiwal można już kupić na stronie Biletycjg24.pl. W przedsprzedaży dostępne są: bilet jednodniowy w cenie 55 zł oraz karnet 2-dniowy – 85 zł. Cena biletów w dniu imprezy to 70 zł (bilet jednodniowy) i 100 zł (karnet 2-dniowy).