„30 monedas” nową hiszpańską produkcją HBO. Reżyserem Álex de la Iglesia

  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mtom

HBO Europe wyprodukuje nowy serial grozy „30 monedas”. Hiszpańska produkcja HBO wyreżyserowana zostanie przez  Álexa de la Iglesii wraz z Jorgem Guerricaechevarríą. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii.

„30 monedas” opowie o tragicznym życiu księdza Vergary – egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który przez władze kościelne zesłany zostaje do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć.

Kiedy okazuje się, że ksiądz prawdopodobnie ma jakiś związek z serią tajemniczych zjawisk paranormalnych, które miały miejsce w wiosce, burmistrz Paco oraz weterynarz Elena próbują poznać tajemniczą przeszłość Vergary oraz tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, którą ten ukrywa.  Wkrótce potem troje bohaterów uwikłanych zostanie w spisek: rozpoczyna się walka o trzydzieści srebrników, które otrzymał apostoł Judasz Iskariota za wydanie Jezusa z Nazaretu. Będzie to walka o przeklęte, magiczne monety, które mają niewyobrażalną moc. Spisek sięga samego Watykanu i może zagrozić porządkowi współczesnego świata.

„30 monedas” to projekt, o którym marzyłem przez całe życie. To serial, który łączy w sobie elementy thrillera, kina akcji i kryminału. Fabuła historii rozpoczyna się w hiszpańskiej wiosce na odludziu, a potem toczy się na całym świecie. To mix gatunków, który ma bawić widzów, ale także spędzać im sen z powiek. Dziwne stworzenia, przeklęte sekty i niewypowiedziane sekrety przenikać będą do rzeczywistości, która może budzić nieufność jedynie w tych, którzy odważą się ją odkrywać. To będzie wyjątkowe przeżycie dla widzów, którzy są spragnieni rozrywki z dreszczem emocji – mówi Álex de la Iglesia.

Álex de la Iglesia jest hiszpańskim reżyserem, którego filmografia obejmuje wiele głośnych filmów – takich jak m.in. Perfectos desconocidos, Bar (El bar) czy obraz, który zdobył osiem nagród Goya – Wredne jędze (Las brujas de Zugarramurdi). W 2010 roku za film Hiszpański cyrk (Balada Triste de Trompeta), artysta wyróżniony został m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Otrzymał wtedy Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię oraz Złotą Osellę za najlepszy scenariusz. De la Iglesia ma na swoim koncie wiele produkcji telewizyjnych, w tym m.in. serial science fiction Pultón B.R.B. Nero i Pokój dziecięcy (La habitación del hijo), który jest częścią antologii Películas para no dormir.

Serial „30 monedas” wyprodukowany zostanie dla HBO Europe przez spółkę Pokeepsie Films. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat, Steve Matthews i Antony Root. Premiera odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.