4 czerwca premiera serialu HBO „Sukcesja”

rafs

4 czerwca na antenie HBO i w HBO GO będzie mieć miejsce premiera nowego serialu pod tytułem „Sukcesja”.

Dziesięcioodcinkowa produkcja opowiada o polityce, władzy, pieniądzach i walce o wpływy we władzy.  Akcja serialu dzieje się w Nowym Jorku. Jest to historia rodziny Roy’ów – ojca rodu, Logana i jego czwórki dzieci z dwóch poprzednich związków. On, wraz z trzecią żoną Marcią, rządzą Waystar Royco – jedną z największych korporacji mediowych na świecie.

„Sukcesja” przybliża losy rodziny, której losy ważą się w momencie, gdy ojciec rodu wycofuje się z działalności.  Kendall, starszy syn z drugiego związku, jest prezesem firmy w jednej z ich oddziałów. Także jest oczywistym następcą ojca. Roman, młodszy syn z drugiego małżeństwa, wycofał się z firmy i wiedzie spokojne, choć rozrywkowe, życie. Siobhan, jedyna i najmłodsza córka, walczy w polityce. Natomiast Connor, jedyny z pierwszego związku, żyje z dala od rodziny. Sytuacja rozwija się w momencie kłótni podczas urodzin Logana. Następują tarcia na linii ojciec – syn oraz między rodzeństwem.

W rolach głównych występują: Brian Cox (jako Logan), Jeremy Cox (jako Kendall), Kieran Culkin (jako Roman), Sarah Snook (jako Siobhan), Alan Ruck (jako Connor).  Serial stworzył nominowany do Oscara Jesse Armstrong. Pilot wyreżyserował Adam McKay, twórca nagrodzony Nagrodą Akademii Filmowej. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany 4 czerwca, dzień po amerykańskiej premierze, o godzinie 21:10 na antenie HBO. W HBO GO odcinek będzie dostępny od rana tego dnia.  Co poniedziałek widzowie będą mogli oglądać nowe perypetie bohaterów.