„Ameryka da się lubić” i „The Voice of Poland” w sobotnie wieczory w TVP2

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

W sobotę, 12 września na antenie telewizyjnej Dwójki zadebiutuje pasmo programów rozrywkowych. Po godzinie 20:00 widzowie stacji zobaczą show „Ameryka da się lubić”, a następnie nową edycję „The Voice of Poland”.

„Ameryka da się lubić” z Idą Nowakowską

Jesienią na antenie TVP 2 pojawi się nowy show nawiązujący do programu „Europa da się lubić”. Tym razem goście formatu porozmawiają o życiu i kulturze Stanów Zjednoczonych. Zdradzą, jak można osiągnąć sukces w USA, wskażą ulubione sposoby Amerykanów na wypoczynek, ujawnią jak ważne są dla nich pieniądze oraz opowiedzą o swoich przyzwyczajeniach.

Gospodynią programu będzie Ida Nowakowska-Herndon, która przez kilka lat mieszkała w USA. Prowadząca zaprosi do każdego odcinka czterech mieszkających w Polsce i mówiących po polsku Amerykanów oraz polskie gwiazdy. Gośćmi programu będą m.in.: Edyta Górniak, Marcin Gortat, Andrzej Piaseczny, Tomasz Karolak, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk, Maryla Rodowicz, Cezary Pazura i Joanna Jędrzejczyk.

W programie nie zabraknie muzyki w wykonaniu polskich gwiazd. Największe hity wykonają m.in.: Beata Kozidrak, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkestra, Łobuzy, Rafał Brzozowski, Piersi, Sławek Uniatowski oraz Red Lips.

Emisja programu „Ameryka da się lubić” w soboty o godzinie 20:00 w TVP 2, od 12 września.

„The Voice of Poland” o nowej godzinie

Następnie, o godzinie 21:15 telewizyjna Dwójka będzie emitować 11. edycję talent show „The Voice of Poland”. Zdjęcia do programu rozpoczęły się w sierpniu. W pierwszym etapie, w „Przesłuchaniach w ciemno” swoje wokalne umiejętności zaprezentuje przed trenerami ponad 90 uczestników.

W fotelach trenerskich ponownie zasiądą Michał Szpak oraz Tomson i Baron. Uczestników oceniać będą także Edyta Górniak i Urszula Dudziak. Jedenastą edycję „The Voice of Poland” poprowadzą Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Ponadto Małgorzata Tomaszewska i Adam Zdrójkowski będą wręczać uczestnikom zaproszenia do programu.

Nowością będzie również „Blokada”. Na obrotowych fotelach pojawią się trzy nowe przyciski z imionami trenerów. Jeżeli jeden z nich za wszelką cenę będzie chciał mieć u siebie uczestnika, którego występ go zachwyci, ale jednocześnie przewiduje, że inny trener też będzie chciał mieć go w swojej drużynie, może go zablokować. Tym samym eliminuje trenera z rozgrywki o danego uczestnika. Każdy z trenerów może użyć blokady tylko dwa razy podczas całych „Przesłuchań w ciemno”.

„The Voice of Poland” w soboty o godzinie 21:15 w TVP 2, od 12 września.