Zwiastun

„Bankowa gra” od 14 marca w HBO GO. Premiera telewizyjna w czerwcu

  • Internet
  • Telewizja
  • HBO
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mtom

Od środy, 14 marca, użytkownicy HBO GO będą mogli obejrzeć sześć odcinków serialu „Bankowa gra”. To historia młodej kobiety, która zostaje wplątana w niebezpieczną intrygę w świecie dużych pieniędzy. Produkcja będzie również emitowana na antenie HBO 3 w czerwcu tego roku.

„Bankowa gra” (oryginalny tytuł: „Bad Banks”) to niemiecko-luksemburski serial sensacyjny wyreżyserowany przez Christiana Schwochowa, czterokrotnego zdobywcę nagrody Adolfa Grimme’ego (Listopadowe dziecko). Pokaz specjalny dwóch odcinków serialu odbył się na tegorocznym Berlinale w ramach Drama Series Days. Nowa produkcja Schwochowa pokazuje, że tam, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze, nie ma miejsca na sentymenty, a brak skrupułów może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji.

fot. HBO

Jana Liekam (w tej roli Paula Beer) to młoda, ambitna dziewczyna, która pracuje w sektorze bankowym. Jej życie zawodowe to ciągła pogoń za sukcesem i presja bycia wśród najlepszych. Kiedy pewnego dnia traci pracę w luksemburskim banku inwestycyjnym, nie podejrzewa, że jej życie zmieni się aż tak diametralnie. Dziewczyna szybko dostaje nową, prestiżową posadę we Frankfurcie, gdzie pod skrzydła bierze ją wpływowy finansista Gabriel Fenger (Barry Atsma). Nowa praca daje jej dużo satysfakcji, ale negatywnie odbija się na życiu prywatnym. W dodatku, z powodu swojej byłej szefowej Christelle Leblanc (Désirée Nosbusch), Jana zostanie wplątana w niebezpieczną grę.